Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Analistlerin Şubat Tavsiyesi: Bu 5 Kripto Para Kazandıracak!

Uygun fiyatlı ancak kazançlı yatırım seçenekleri mi arıyorsunuz? İşte analistlerin Şubat 2023 dönemi için bazı tavsiyeleri...
Analistlerin Şubat Tavsiyesi: Bu 5 Kripto Para Kazandıracak!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasaları, 2023’ün ilk ayını olumlu bir tablo ile tamamlamak üzere. Düşüşlerle geçen bir yılın ardından yatırımcılar yeni yıla daha umutlu bakmaya devam ediyor. Peki, Şubat ayında piyasaları neler bekliyor? Analistler, uygun fiyatlı olmasının yanında getirisi yüksek olabilecek yatırım seçeneklerini paylaşmaya devam ediyor.

Bitcoin (BTC), kripto yatırımları için en iyi seçeneklerden biri olmasına rağmen, yatırımcılar genellikle yüksek fiyatı ve volatilitesinden dolayı ummadıkları tablolarla karşılaşabilirler. Bu nedenle, ucuz fiyatlı kripto para birimleri veya 1 doların altında işlem gören kriptolar, özellikle piyasanın büyük bir düşüş döngüsünden sonra düze çıkmaya başladığı şu sıralar en iyi seçenek olabilir.

Ucuz oldukları ve sayısız faydaları olduğu için söz konusu kripto varlıklar, yatırımcılara 2023’teki boğa koşusunda belki de 100 kat getiri elde etme şansı vadediyor!

Dolaşımda yüzlerce kripto para birimi varken hangi kripto para birimlerinin yatırım yapmaya değer olduğuna karar vermek hiç kuşku yok ki zaman ve çaba gerektirebilir. TikTok içerik oluşturucusu analistlerin Şubat ayında dikkat edilmesi gereken en iyi ucuz fiyatlı kripto para birimleri önerileri bu konuda yatırımcılara bir fikir verebilir.

Stellar Lumens (XLM) için Büyüme Alanı Geniş

Stellar ağının vadettiği hedef, dünya üzerinde banka hesabı olmayan nüfusa finansal hizmetler sağlayarak finansal katılımı teşvik etmektir. Basit, hızlı ve düşük maliyetli işlemler sayesinde kullanıcılar, küresel bir ekonomiye erişme olanağı bulabilir. Ağ, neredeyse gerçek zamanlı olarak birden fazla para birimi arasında hızlı ve sorunsuz alışverişi kolaylaştırırken, müşterilere küresel bazda satın alma işlemlerini finanse etmek için verimli bir yol sağlar.

GCM Yatırım Banner

Ağın yerel tokenı olan XLM, blockchain üzerinde gerçekleştirilen tüm faaliyetleri destekler. Projenin aynı zamanda kurumsal dünyanın Visa, IBM ve Circle (USDC’nin arkasındaki şirket) gibi bazı büyük oyuncularıyla ortaklıklar kurduğunu da unutmamak lazım.

Blockchain popülaritesini artırmaya devam ettikçe Stellar Lumens, düşük maliyetli ve yüksek hızlı işlem yetenekleri sayesinde gerçek dünyadaki ödemeleri kolaylaştıran büyük bir ağ haline gelebilir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Yazım itibarıyla 0.09135 dolar civarında işlem gören kripto varlık, ağın dünya çapında token ticareti yapmak için uygun maliyetli bir platform oluşturmasına bağlı olarak Şubat ayında dikkat edilmesi gereken en iyi ucuz fiyatlı seçeneklerden biri konumunda.

Tron (TRX) Piyasa Yükselişini İyi Değerlendiriyor

Blockchain tabanlı merkezi olmayan ağ olan Tron, dünya çapındaki dijital içerik eğlence yapısına odaklanıyor. Dağıtılmış defter teknolojisinin kullanılması, doğrudan ve ucuz veri paylaşım olanakları sağlamakta. Bu nedenle, TRX’in birincil kullanım durumu, yaratıcıları ve sanatçıları yarattıkları içerik üzerinde tam sahiplik sunarak desteklemektir.

Tron ağı, programcıların merkezi olmayan uygulamalar oluşturmak için bundan yararlanmasına olanak tanıyan akıllı sözleşmeler de yürütebilir. Ağdaki dApp’lere (merkeziyetsiz uygulamalar) artan bir ilgi var ve ağda 100’den fazla dApp çalışıyor. Proje, aşırı teminatlandırılmış, yüksek getirili bir borç verme protokolü olan Just Network dahil olmak üzere çeşitli dApp’ler aracılığıyla artan düzeyde fayda sağlamayı sürdürüyor.

Bunun yanı sıra, kripto analiz şirketi Santiment ve farklı kaynaklardan gelen son veriler, kripto piyasalarındaki yükselişin en çok yarayacağı büyük altcoinlerden birinin TRX olacağına işaret ediyor. Ağın geleceği, 2023 yılında bugüne kadar elde ettiği güçlü büyümenin ardından iyi görünürken, piyasanın olumlu bir şekilde ilerlemesi halinde TRX, ağ büyümesinden daha fazla faydalanabilir.

Yazım esnasında 0.06235 dolar civarında işlem gören TRX, ekibin Tron ekosistemini geliştirmek için yol haritasında daha fazla planı olduğu için Şubat ayında dikkat edilmesi gereken en iyi ucuz fiyatlı kriptolardan biridir.

VeChain (VET) ATH’sine Yeniden Ulaşabilir

VeChain, mevcut geleneksel veri yönetimi sistemine meydan okumayı amaçlayan layer-1 akıllı sözleşme platformudur. Bu elit blockchain platformu, tedarik zinciri yönetimini ve iş süreçlerini geliştirmek için benzersiz bir dağıtılmış defter teknolojisi (DLT) kullanır. Küresel tedarik zincirindeki şeffaflığı artırarak üretim kalitesini önemli ölçüde artırır ve ekonomideki birçok önemli engeli çözer. VET, işletmelere gerçek dünyadaki sorunları çözmede yardımcı olduğu için satın almak için ideal bir kripto varlıktır.

VeChain’in birden fazla kullanım durumu vardır. Örneğin, kurumsal tedarik zincirlerinin izlenmesine ve kontrol edilmesine, israfın azaltılmasına ve üretkenliğin artırılmasına, gıda sahtekarlığının tespit edilmesine ve çok daha fazlasına yardımcı olur.

VET, 2021’de büyük ilgi gördü ve fiyatını tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) olan 0.2782 dolara kadar çıkardı. Ancak, kripto piyasası çöküşüyle birlikte şu an için ATH’sinden çok uzakta 0.0239 dolar seviyesinde işlem görüyor. Bununla birlikte büyüme potansiyeli, VET’i 2023’teki en iyi kripto varlıklar için güçlü bir aday haline getiriyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @vechainofficial

VeChain tarafından sunulan küresel ekonomik fayda ile birleştiğinde, VET şu anda satın alınabilecek en iyi kripto paralardan biri olarak görülüyor.

Hedera (HBAR) 2023’ün Yıldız Adaylarından

Hedera ağı, merkezi olmayan bir ekonomi için tasarlanmış, yaygın olarak kullanılan, sürdürülebilir, kurumsal düzeyde bir genel muhasebe defteridir. Hedera, diğer kriptoların aksine hashgraph modeli üzerine inşa edilmiştir. Proof-of-Stake (PoS) mutabakat mekanizması tarafından güvence altına alınmıştır. Patentli algoritması, onu çatallanamaz bir ağ yapmaktadır.

Hedera, hem geliştiriciler hem de kullanıcılar için uygun bir ortam sağlar. Çünkü ağ, öngörülebilir ağ ücretleri ve son derece hızlı kesinlik ile güven olmadan işlem yapmayı mümkün kılar. Ağında, dağıtılmış defter uygulamalarının büyümesini hızlandırmak için Google Cloud ile el ele veren Arkhia gibi çeşitli iş ortaklıkları ve uygulamaları vardır.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @hedera

Yazım esnasında 0.0680 dolardan işlem gören HBAR, 2023’te patlayacak bir sonraki kripto para olabilir. Token, tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 90’ın üzerinde düştüğü için bu fiyat seviyesinden giren yatırımcılar için büyük getiri sağlama potansiyeli barındırıyor.

Cronos (CRO) Mevcut Ortamı Değerlendiriyor

Cronos, popüler kripto para borsası Crypto.com’un yerel tokenıdır. Daha önce Crypto.com Coin olarak bilinen varlık, Şubat 2022’de yeni bir markalandırma süreci yaşadı. Yeniden markalamanın hemen ardından, Cronos’ta işlem gerçekleştiren 350.000’den fazla benzersiz cüzdan adresiyle kullanıcı benimsemesinde önemli bir artış oldu. CRO’ya sahip olan kullanıcılar, Crypto.com’un geniş ağında bulunan çeşitli kripto ürünleri ve finansal hizmetlerden yararlanabilir.

Cronos’un satın alınması ve kullanılması, kripto alım satım ücretlerinde indirimler, teminata dayalı borç verme, kripto ödeme çözümleri, faiz getiren hesaplar ve Crypto.com’daki diğer birçok özellik gibi özel avantajların kilidini açar.

Crypto.com, bir dizi kullanışlı kripto hizmeti sunan dünya lideri bir CEX’tir (merkezi borsa). Crypto.com’un rakiplerinden biri olan FTX’in çöküşünden sonra platform, tüm kullanıcı varlıklarının borsada güvenli bir şekilde tutulduğunu kanıtlayan bir rezerv kanıtı denetimini başarıyla tamamladı.

0.0798 dolar fiyatıyla CRO, kullanıcılar güvenli ve güvenilir alternatif CEX’ler ararken büyük bir artış potansiyeline sahiptir. Kendisini bu Şubat ayında izleme listesine eklenecek en iyi kripto paralardan biri olarak konumlandırmış durumdadır.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın