Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Veriler Anlatıyor: Piyasa Toparlanması Bu Altcoine Yarayacak!

Santiment verileri, kripto para piyasalarındaki toparlanmanın en çok yarayacağı altcoinlerden birini işaret ediyor! Detaylar haberde;
Veriler Anlatıyor: Piyasa Toparlanması Bu Altcoine Yarayacak!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

2022 yılını sektörü derinden etkileyen olumsuz gelişmelerle geçiren kripto para piyasaları 2023 yılının ilk ayını genel yükseliş ivmesiyle sürdürüyor. Kripto analiz platformu Santiment ve çeşitli kaynaklardan gelen son veriler, piyasadaki bu yükselişin en çok yarayacağı büyük altcoinlerden birini işaret ediyor.

Veriler, piyasa değeriyle en büyük 16. kripto para birimi konumundaki Tron’un (TRX) büyüme yolculuğunun ve TRX’in neden yatırımcıların izleme listesinde olması gerektiğinin bir özeti niteliğinde!

Tron’un geleceği, 2023’te elde ettiği güçlü büyümenin ardından iyi görünüyor. Pazarın olumlu bir şekilde seyretmesi halinde TRX, ağ büyümesinden faydalanabilir. İşte dikkat çeken bazı veriler…

Tron’un Gelişimi Hızlanıyor

Kripto sektörünü yakından takip eden uzmanlar ve yatırımcılar, Tron blockchain ağının artan bir ilgi odağı olduğunu fark etmiş olabilir. Son birkaç aydır durum böyle ve ağdan gelen yeni bir güncelleme bunun nedenini ortaya koymakta.

Güncellemeye göre 2022 yılı, özellikle ağ büyümesi açısından Tron için önemli bir dönem oldu. Geliştirme çabaları, güncellemede de vurgulanan kilometre taşları göz önüne alındığında kesinlikle karşılığını vermiş görünüyor.

GCM Yatırım Banner

Bu kilometre taşları arasında, 100 milyonu aşan ve 2022 sonunda 132 milyona ulaşan toplam Tron hesabı sayısı yer alıyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @trondao

Ağ ayrıca aktif hesap sayısında yıllık yüzde 67.9’luk bir büyüme kaydetti. Bu, yıl boyunca ağda daha fazla tekrarlayan kullanıcı olduğu anlamına gelmekte. Böyle bir büyümenin daha fazla işlem getirmesi kaçınılmazdı. Bu nedenle Tron, son zamanlarda 4 milyar işlem kilometre taşını geçmeyi başardı.

Tron, stablecoin’ler sayesinde büyüme fırsatlarından yararlanmayı başardı. Son güncellemeye göre stablecoin hacimleri açısından ikinci sırada yer aldı. Bu güçlü büyüme ve potansiyel dikkatlerden kaçmadı. Yatırımcılar arasında güven oluşturdu ve bu tablo, 6.33 milyar dolarlık güçlü TVL büyümesine katkıda bulunmuş olabilir.

2023’te Değerine Yansıyabilir

Belki de güçlü büyüme, özellikle 2023’te TRX’in değerine yansıyacaktır. TRX şu ana kadar bir miktar toparlanma yaşadı ancak yüzde 43’lük büyümenin son boğa koşusunun normal aralığında olduğu söylenebilir. Yani henüz rakiplerine kıyasla büyük bir fark yaratmış konumda değil.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Yukarıdaki performansa dayanarak TRX’in, Tron ağının 2022’de elde ettiği güçlü büyümeye pek uymadığı rahatlıkla söylenebilir. Son 12 aydaki ayı piyasasının yaygınlığı bunun makul bir nedeni olarak görünüyor.

Artık pazar toparlanmaya başladığına göre, organik büyümenin TRX’in değerine daha fazla katkıda bulunma şansı daha yüksek. Özellikle yatırımcıların ağırlıklı hissiyata göre çok iyimser olmadığı şu anda, büyük bir kısa vadeli hareketin mutlaka masada olmayabileceği de unutulmamalıdır.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Son birkaç haftada fiyatlar yükselirken volatilitede bir artış görüldü. Bununla birlikte oynaklık, olumsuz ağırlıklı duyguyla aynı hizada olmak üzere yavaşlıyor. Bu, kısa vadeli beklentilerin gerçekten boğaları desteklemeyebileceğini gösteriyor.

Aynı durum türev piyasasından gelen talep için de geçerli. Binance fonlama oranı son birkaç gün içinde hafifçe düştü. On-chain hacmi de nispeten sabit kaldı ve bu da pazar coşkusunun ve talebinin soğuduğunu doğruluyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Tron için Ne Beklenebilir?

Tron’un büyümesi TRX’in değerine yansırsa, o zaman kripto para birimi sahipleri güçlü bir ralli içinde kendilerini bulabilir! Bununla birlikte, bu durum yatırımcıların ne bekleyebileceğini garanti etmemekte, çünkü düşüş piyasası koşulları, etkileyici ağ performansına rağmen dijital parayı geçmişte olumsuz etkiledi.

Yatırımcılar bu nedenle beklentilerini genel piyasa koşullarına göre de ölçmelidir. Sonuç olarak, verilere ve gelişmelere bakıldığında olumlu piyasa koşullarının yıl içinde altcoine büyük fayda sağlaması beklenebilir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.