Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Analistlerin Shiba Inu Analizi: SHIB Yatırımı için İyi Bir Zaman mı?

Nisan ayı kapanışı yaklaşırken Shiba Inu'nun yeni ay içindeki fiyat performansı merak ediliyor. Peki, analistler ne diyor? Detaylar...
Analistlerin Shiba Inu Analizi: SHIB Yatırımı için İyi Bir Zaman mı?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Popüler meme coin Shiba Inu (SHIB), diğer meme tabanlı kripto para birimleri ile birlikte toparlanarak 2023 yılına agresif bir giriş yaptı. Ancak günler geçtikçe, Shiba Inu’da oluşan düşüş trendi yatırımcıları kararsızlığa itti: SHIB’i tutmalı mı yoksa satmalı mı?

Shiba Inu fiyatı durgun bir görünüm sergilemeye devam ederken, analistler, kripto varlığa yatırım yapmak veya zararları azaltmak için doğru bir zamanda olup olunmadığını değerlendirdi.

SHIB, CoinmarketCap verilerine göre haber yazımı itibarıyla 0.00001017 dolardan işlem görürken, son yedi gün içinde yüzde 3.7’lik bir düşüş ve son iki hafta içinde yüzde 8 daha önemli bir düşüş otaya koymakta.

Shiba Inu için İzlenmesi Gereken Temel Seviyeler

Altcoin analizleriyle tanınan kripto analisti Christian Encila, SHIB’in fiyat gidişatını net bir şekilde kavramak isteyen tüccar ve yatırımcılar için dikkate alınması gereken iki temel seviye olduğu üzerinde durdu: Destek ve direnç seviyeleri.

Destek seviyesinin şu anda 0.0000095 dolarda olduğunu söyleyen analist, 0.00001 dolar olan direnç seviyesinin ise satıcıların piyasaya girmesi ve SHIB varlıklarını satması beklenen fiyatı gösterdiğini, dolayısıyla kripto varlığın fiyatı üzerinde aşağı yönlü baskı uyguladığını ifade etti.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Bu nedenle, bu kilit seviyeleri yakından takip etmenin, tüccarların SHIB alırken veya satarken bilinçli kararlar vermesine yardımcı olabileceğinin altını çizdi.

SHIB’in Büyüyen Topluluğu SHIB Fiyatını Destekleyebilir

Analiste göre Shiba Inu, birkaç nedenden dolayı bu ay satın alınabilecek cazip bir varlık olabilir. Birincisi, topluluğun projenin uzun vadeli potansiyeline inanan birçok destekçiyle hızla genişlemesi.

Buna ek olarak, Shiba Inu ekibi, NFT platformu ve merkezi olmayan bir borsa içeren merkeziyetsiz ekosistem üzerinde özenle çalışmaya devam etmekte. Encila, Shiba Inu topluluğunun Shibarium‘a olan coşkusunun, Shibarium Tech Telegram grubu üzerindeki son gönderilerde açıkça görüldüğünü de sözlerine ekledi.

Shiba Inu’nun geliştirici lideri Shytoshi Kusama’nın, topluluğun Shibarium güncellemeleri konusundaki sabırsızlığına, token transferleri de dahil olmak üzere Shibarium ile ilgili tüm faaliyetlerin şeffaflığını vurgulayarak yanıt verdiğini iletti.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==

Ayrıca ekibin ilerleme kaydetme konusundaki kararlılığını vurguladığına ve hedefleri doğrultusunda özenle çalıştıklarını belirttiğine dikkat çekti.

Encila, sonuç olarak Shibarium hakkındaki olumlu güncellemelerin, Mayıs ayı boyunca kripto varlığın fiyatı üzerinde olumlu bir etkiye sahip olabileceğinin altını çizdi.

Tahiri: Yükseliş İşaretleri Var

Bir diğer kripto analisti Valdrin Tahiri ise SHIB fiyatının yılın büyük bölümünde düştüğünü ancak kısa vadeli bir destek hattında yükseliş işaretleri gösterdiğini söyledi.

Günlük zaman çerçevesi analizinin, SHIB fiyatının Haziran 2022’den bu yana simetrik bir üçgen içinde işlem gördüğünü gösterdiğini, bu modelin nötr olarak kabul edildiğini, yani hem yukarı yönlü hem de aşağı yönlü bir kırılma meydana gelme olasılığının eşit olduğunu dile getirdi.

SHIB fiyatı için uzun vadeli tahminin şimdilik kötümser olsa da, kısa vadeli SHIB fiyat tahmininin yükseliş eğilimi gösterdiğine vurgu yaptı.

Analist, gelecekteki eğilimin, SHIB fiyatının mevcut kısa vadeli modelin destek hattında toparlanıp sıçramadığına veya bir kırılma yaşayıp yaşamadığına göre belirlenmesinin muhtemel olduğunu da ifade etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.