Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Analistlerden Ethereum ETF’leri için Kurumsal İlgi Değerlendirmesi

Yakın zamanda onaylanan spot Ethereum ETF'leri ile ilgili bir analist, birçok kurumsal oyuncunun yatırım için staking özelliğini bekleyebileceğini belirtti. Ayrıntılar şöyle...
Analistlerden Ethereum ETF’leri için Kurumsal İlgi Değerlendirmesi
HABER GİRİŞ

Geçtiğimiz haftalarda ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından spot Ethereum ETF’leri için ilk onay verildi. Bu varlıklara yönelik kurumsal ilginin ne boyutta olacağına dair bir analist görüşlerini paylaştı.

Kripto para türev tüccarı Gordon Grant, staking seçeneği sunulana kadar kurumsal yatırımcıların spot Ethereum ETF’lerine düşük ilgi göstereceğini öne sürdü. Grant, birçok kurumsal oyuncunun bu tür fonlara yatırım yapmadan önce staking’in onaylanmasını bekleyeceğini söyledi. Staking aktif hale gelene kadar, kurumsal yatırımcıların zincir üstü çözümler kullanmayı tercih edeceğini de ekledi.

Grant, Ethereum‘un doğrudan elde tutulmasının, kurumsal yatırımcılar için spot Ethereum ETF’lerine göre daha avantajlı performans sağlayabileceğini belirtti. Özellikle kurumsal yatırımcılar için, staking özellikli ETF’ler piyasaya sürülene kadar, daha gelişmiş stratejiler kullanarak zincir üstü çözümlere yönelebileceklerini ifade etti.

Ethereum staking, dijital varlıkların yatırılarak Ethereum ağına güvenlik sağlamasına ve karşılığında getiri elde edilmesine dayanır. Mevcut spot Ethereum ETF başvuruları, düzenleyici belirsizlikler ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun bu tür fonlardaki staking faaliyetlerine yaklaşımı nedeniyle staking bileşenlerini içermiyor.

Bu görüş, yalnızca Grant’e özgü değil. JP Morgan’ın yakın tarihli bir raporunda, staking eksikliğinin spot Ethereum ETF’lerini daha az cazip hale getirdiği belirtildi. Analistler, ETF’lerin staking bileşenlerini çıkarmalarının, bu ürünleri staking getirisi sunan platformlara kıyasla daha az çekici hale getirdiğini savundu.

GCM Yatırım Banner

Animoca Brands Yönetim Kurulu Başkanı Yat Siu, Hong Kong’daki varlık yöneticilerinin bu yıl staking ödül özelliğinin onaylanması için çalıştıklarını ve bu kapsamda spot Ethereum ETF’lerine staking’i dahil etmek istediklerini belirtti.

Siu, Hong Kong’un şu anda staking üzerine görüşmeler yaptığını ve staking’in ABD’den önce Asya’da onaylanmasının neredeyse kaçınılmaz olduğunu söyledi.

Spot Ethereum ETF’leri, SEC’in 23 Mayıs’ta bazı önemli düzenleyici başvuruları onaylamasının ardından ABD’de kullanılabilir hale gelmeye yaklaşıyor. Bu ETF’lerin borsalarda işlem görmesi için düzenleyicinin S-1 başvurularını da onaylaması gerekiyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.