Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Analistlere Göre Ethereum ETF’leri İlgi Çekici Değil

Kripto para ekosisteminde ETF'ler en çok konuşulan konu olurken, yakın gelecekte işleme başlaması beklenen Ethereum ETF'leri için analister görüşlerini paylaştı.
Analistlere Göre Ethereum ETF’leri İlgi Çekici Değil
HABER GİRİŞ

Kripto para dünyasında, borsada işlem gören fonlar (ETF’ler) kurumsal benimseme ve ana akım yatırımcılar için büyük bir adımı temsil ediyor. Son dönemde ilgi, analistlerin Bitcoin (BTC) ETF’lerine kıyasla daha mütevazı bir talep görebileceğini öngördüğü Ethereum (ETH) ETF’lerine yöneldi.

JPMorgan stratejistleri, liderlik eden Nikolaos Panigirtzoglou ile birlikte, Ethereum ETF’lerinin yıl sonuna kadar 1 milyar ila 3 milyar dolar arasında net giriş çekebileceğini tahmin ediyor. Bu rakam, Bitcoin ETF’lerinin biriktirdiği 15,3 milyar doların oldukça altında kalıyor. Bu temkinli tahmin, geçen yıl yüzde 169 değer kazanan BTC’ye kıyasla ETH’nin daha az bilinirliğini ve kabul gördüğünü yansıtıyor.

Crypto Valley Exchange’in kurucusu ve CPO’su James Davies, Ethereum’a olan talebin nispeten düşük olabileceğini belirtti. ve BTC Markets Pty CEO’su Caroline Bowler, “Ethereum, Bitcoin kadar yüksek bir profile sahip değil” diyerek BTC’nin piyasa değerinin ETH’nin üç katı olan 1,4 trilyon dolara ulaştığını vurguladı.

Davies, “ETH, Bitcoin ekosisteminde bulunmayan bir faydaya sahip, dolayısıyla kripto ekosisteminin büyük bir kısmı ETH’ye bağlı” diyerek uzun vadeli büyüme potansiyeline dikkat çekti.

VanEck dijital varlık araştırma başkanı Matthew Sigel de “Zamanla yatırımcıların Ethereum ekosistemindeki uygulama ve inovasyon potansiyelinin Bitcoin’inkinden daha büyük olabileceğini göreceklerini düşünüyoruz” diyerek bu görüşü destekledi.

GCM Yatırım Banner

Ethereum ETF’lerine yönelik potansiyel talep umut verici görünse de, Bitcoin ETF’lerine kıyasla daha az ilgi çekmeleri bekleniyor. Staking ödüllerinin olmaması ve piyasanın kripto algısındaki farklılıklar bu beklentiyi etkileyen faktörler arasında yer alıyor.

Ethereum hafta sonuna girerken kripto para piyasasındaki düşüşten etkilenerek kayıplarını artırdı. ETH yazım itibarıyla 442 milyar dolar piyasa değerine sahip ve 3.680 dolar seviyesinde bulunuyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.