Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Analistler Konuştu: XRP Fiyatı için 20 Dolar Mümkün mü?

XRP, özellikle SEC ile olan davası nedeniyle son dönemin en çok konuşulan kripto varlıkları arasında yer alıyor. Peki, XRP fiyatını neler bekliyor? Detaylar;
Analistler Konuştu: XRP Fiyatı için 20 Dolar Mümkün mü?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Öncü kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) öncülüğünde kripto para piyasasındaki genel geri çekilme sürerken piyasa değeriyle en büyük altcoinlerden biri olan XRP’nin fiyatında da düşüş gözlemleniyor. 0,51 dolar civarında işlem gören altcoinin fiyatı bir haftada yüzde 10’un üzerinde değer kaybına uğramış durumda.

Kripto piyasasının önde gelen analistlerinin büyük çoğunluğu ise XRP fiyatının geleceğinden umutlu olduğunu söylerken düşüşleri fırsat olarak görmek gerektiğini belirtiyor.

Kripto analisti Jaydee, XRP fiyatının bir sonraki boğa piyasasının zirvesinde 20 dolara kadar yükselebileceği bir senaryonun ana hatlarını çizdi. Ona göre belirli faktörler göz önünde bulundurulursa bu fiyat seviyesine ulaşılması mümkün.

Jaydee, sosyal medya platformu X hesabından yaptığı paylaşımda, piyasa değerini bir gösterge olarak kullanarak 20 doların XRP için “olası bir tepe” olduğunu belirtti. Bunun gerçekleşmesi için grafiklerde bir yapı kırılması olması gerektiğini de belirtti.

Jaydee XRP Fiyat Analizi
Kaynak: X / @jaydee_757

Ancak analist bunun gerçekleşmesini beklerken boş durmayacağını ve XRP birden fazla yüksek zaman diliminde aşırı satın alındığında kar elde edeceğini belirtti. İlginçtir ki Jaydee bir keresinde XRP’nin 10 ila 15 dolar arasına yükseleceğine dair şüphelerini dile getirmişti. Bu nedenle, son analizi bazı takipçileri için sürpriz oldu.

GCM Yatırım Banner

Bu arada, kripto analisti Egrag Crypto kısa süre önce XRP’nin mevcut durumuna ilişkin bir analiz sundu. Aylık zaman diliminde tablonun yükselişte göründüğünü belirtti. Ayrıca, büyük bir zıplamaya hazırlanıldığını, ancak bu gerçekleşmeden önce aşağı yönde daha fazla hareket olabileceğini ima etti. Bunun “zayıf elleri korkutmaya yeteceğini” söyledi.

Analist ayrıca başka bir paylaşımında altcoin fiyatının ne kadar düşebileceğine dair bir fikir verdi. XRP’nin şu anda kritik bir bölgede olduğunu ve yükselen üçgenin kenarının altında bir haftalık kapanışın 0,34 dolara kadar bir fiyat düşüşünü tetikleyebileceğini belirtti. Öte yandan, XRP’nin 0,75 doların üzerinde kapanması durumunda bunun mevcut kurulumunu geçersiz kılacağına inandığını ifade etti.

Egrag: Düşüşler Birikim için Fırsat

Bu arada analist, XRP piyasasındaki bu mevcut düşüşleri, daha fazla token biriktirmek için bir fırsat olarak gördüğüne dikkat çekti.

Farklı kripto analistleri arasındaki mevcut inanç, XRP’nin yukarı yönde herhangi bir parabolik hareket yapmadan önce daha da düşeceği yönünde görünüyor. Kripto analisti Ali Martinez, daha önce XRP’nin 0,55 dolarlık destek seviyesinin üzerinde tutunamaması halinde (ki bunu başaramadı) 0,34 dolara düşebileceğini tahmin etmişti.

Bir diğer kripto analisti XRP Shark da neredeyse benzer düşünceleri tekrarlıyor ve 0,35 dolar ile 0,45 dolar arasındaki fiyat aralıklarının XRP’nin aşağı yönlü hareketinin en alt alanı olabileceğine olan inancını paylaşıyor. Altcoin, bu fiyat aralığına düştüğünde, bunu “yukarı doğru şiddetli bir hareketin” takip edeceğini öngörüyor.

XRP Shark Fiyat Tahmini
Kaynak: X / @XRP_Shark

Egrag’ın da belirttiği gibi, aşağı yönlü bu hareket, XRP yeni zirveler yaşamadan önce zayıf elleri sarsmak için gerekli görünüyor. Öte yandan kripto analisti Crypto Rover, XRP’nin Mart ayında “büyük bir kırılım” yaşayacağını tahmin ettiğini ifade etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.