Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Anadolu Savunma Aselsan’ın Stratejik Ortağı Oldu

Aselsan’ın stratejik iş ortakları arasına giren Anadolu Savunma, alt yüklenici firmalara sağlanan avantajlardan yararlanmaya hak kazandı.
Anadolu Savunma Aselsan’ın Stratejik Ortağı Oldu
HABER GİRİŞ

2011 yılından beri zırhlı midibüs tasarımı ve üretimi ile kamu kurum ve kuruluşlarına hizmet veren Anadolu Savunma, gücüne güç katacak bir adım attı. Türkiye savunma sanayisinin önde gelen kurumlarından olan şirket, güvenilirlik ve performansı ile sektör lideri Aselsan’ın stratejik iş ortakları arasına girdi.

Bu kapsamda alt yüklenici firmalara sağlanan avantajlardan yararlanmaya da hak kazandı.

Anadolu Savunma’nın sertifikası, Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı IDEF 2023’te, tüm iş ortaklarının katılımıyla düzenlenen törende Aselsan tarafından Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan’a teslim edildi.

Aselsan’ın stratejik iş ortağı olarak elde edilen avantajlar arasında finansal avantaj sağlayan yönetmeliklere tabi olmak, ürün kabullerinde yeşil hat olarak nitelendirilen daha az kapsamlı denetlemelere tabi tutulmak, Aselsan’ın kullanımında ve envanterinde yer alan test ekipmanları ve teknik cihazları ücretsiz kullanabilmek gibi haklar yer alıyor.

2017 yılından itibaren ticari araç üretim ve Ar-Ge gücünü taktik tekerli askeri kamyonlar ile savunma sanayiine taşıma kararı alan Anadolu Savunma, başarılarını her geçen gün daha üst seviyelere taşıyor.

GCM Yatırım Banner

Türk Silahlı Kuvvetleri öncelikli olmak üzere küresel pazardaki paydaşlarının ihtiyaçlarını en yüksek seviyede karşılama hedefi koyarken, bu amaç doğrultusunda geliştirdiği yüksek yerlilik oranına sahip araçlarıyla da adından söz ettiriyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.