Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Anadolu Efes’in Kredi Notu Açıklandı! EGPRO’dan Kar Payı Avansı

Borsa İstanbul’da işlem gören AEFES’in kredi notu paylaşılırken EGRPO kar payı avansı vereceğini duyurdu. İşte detaylar;
Anadolu Efes’in Kredi Notu Açıklandı! EGPRO’dan Kar Payı Avansı
HABER GİRİŞ

New York merkezli derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Borsa İstanbul’da işlem gören Anadolu Efes Biracılık ve Malt Sanayi (AEFES) için kredi notu değerlendirmesini paylaştı. Fitch Ratings, AEFES için BB+ olan uzun vadeli yabancı ve yerel para cinsinden kredi notunu teyit ederken negatif izlemeyi sürdürdü.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan açıklamada kuruluşun Anadolu Efes için ulusal kredi notunu Türkiye’nin derecelendirme ölçeğinde en yüksek seviye olan AAA (tur) notunda koruduğu belirtildi.

Fitch raporunda, AEFES’in zorlu maliyet ortamına rağmen güçlü ve dayanıklı bir performans sergilediği vurgulandı. Şirketin döviz cinsinden bulundurduğu nakde işaret edilerek likiditesinin yeterli olduğu değerlendirmesi yapıldı.

AEFES, 5 Eylül’de günlük yüzde 2,7 düşüşle kapanışını 114,3 TL’den yaptı. Hissede haftalık yüzde 3, aylık yüzde 12 ve yıllık yüzde 184,5 oranında değer artışı görüldü.

Ege Profil

Borsa İstanbul’da EGRPO koduyla işlem gören Ege Profil Ticaret ve Sanayi, kar payı avansı ödemesi işlemlerine yönelik bildirimini paylaştı.

GCM Yatırım Banner

Anadolu Efes’in Kredi Notu Açıklandı! EGPRO’dan Kar Payı AvansıKaynak: KAP

Şirket, yaptığı açıklamada 14 Eylül’de pay başına brüt 1,58, net 1,42 TL temettü avansı ödeyeceğini duyurdu.

EGPRO, günlük yüzde 2 düşüşle günü 134,3 TL’den tamamladı. Hisse haftalık ve aylık bazda yatay bir performans sergilerken yıllık artış oranı yüzde 312 düzeyinde oldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın