Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Amazon’un Baş Ekonomisti TCMB’den Tanıdık Bir İsim Oldu!

TCMB'de yaklaşık beş ay boyunca başkan yardımcılığı yapmış olan Prof. Dr. Semih Tümen, dünya devi Amazon'un baş ekonomisti olduğunu duyurdu. Detaylar;
Amazon’un Baş Ekonomisti TCMB’den Tanıdık Bir İsim Oldu!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Bir dönem Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) başkan yardımcılığını yürütmüş olan Prof. Dr. Semih Tümen, kariyerinde önemli bir yeni sayfa açtı ve piyasa değeri 1,5 trilyon dolar olan dünya devi kuruluş Amazon’un baş ekonomisti olduğunu duyurdu.

2021 yılında yaklaşık olarak beş aylık bir süreçte TCMB başkan yardımcılığı pozisyonunda yer alan isim, konuya ilişkin açıklamayı sosyal medya platformu X’teki hesabı üzerinden gerçekleştirdi.

Paylaşımında, “Amazon’a baş ekonomist olarak katıldığımı paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.” ifadesini kullandı.

Semih Tümen Amazon Tweeti
Kaynak: X / @SemihTumen

Ayrıca, 2023 sonbaharında kendisini ağırladıkları ve sağladıkları mükemmel akademik ortam için Louisiana Eyalet Üniversitesi Ekonomi Bölümü’ne de teşekkürlerini iletti.

Tümen, Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu’nun Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Başkanı olduğu dönem olan 25 Mayıs 2021’de başkan yardımcılığına atanmıştı.

GCM Yatırım Banner

2002 yılında TCMB’de uzman yardımcısı olarak göreve başlayan isim, 2011 yılına kadar kurumun çeşitli birimlerinde de görev yapmıştı.

Ekonomist, 13 Ekim 2021 tarihli Resmi Gazete’de yer alan Cumhurbaşkanlığı kararıyla ise görevden alınmıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.