Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Amazon Kullanıcılarına Sağlık Alanında Yeni Bir Platform Sundu

Amazon.com bugün yeni sağlık platformunu kullanıcılarının hizmetine sunarak sektörde genişlemek için çalışmalarına devam ediyor. İşte detaylar;
Amazon Kullanıcılarına Sağlık Alanında Yeni Bir Platform Sundu
HABER GİRİŞ

Amazon.com Inc bugün kullanıcılarına sağlık hizmeti sunabileceği Amazon Kliniği devreye soktu. Yeni sağlık platformu ile kullanıcıların alerji ve cilt rahatsızlıkları gibi yaygın sağlık tedavisine yardımcı olacak. Platformla birlikte kullanıcılar sağlık hizmeti sağlayıcılarıyla bağlantı kurabilecek.

Reuters haberinde Amazon’un yıllardır sağlık alanında varlığını genişletmeye çalıştığını bildirdi. Amazon’un 2018 yılında çevrimiçi eczane olan PillPack’i satın aldığı hatırlatılarak, satın alımın ardından kullanıcıların Prime üyelikleri aracılığıyla reçetesiz ilaçlar satın alabildiği kaydedildi.

Amazon Klinik 32 Eyalette Faaliyet Gösterecek

Böylece Amazon Eczanesi olarak başlattığı bir reçete teslimi ve fiyat karşılaştırma sitesini desteklediği paylaşıldı. Söz konusu yeni hizmetiyle de tedavi arayan kullanıcılarına sağlık hizmeti sağlayıcılarına bağlanma olanağı sunacak.

Amazon Klinik platformunun 32 eyalette faaliyet göstereceğine dikkat çekildi. Hizmetin sağlık sigortası içermediği ve fiyatlandırmanınsa sağlayıcılara göre değişeceğine işaret edildi.

Ayrıca şirketin sanal sağlık hizmeti varlığını genişletmeyi hedeflediği öngörüldü. Yeni platformuna ilk kez gerçek mekanda faaliyet gösteren doktor muayenehanelerini eklemeye çalıştığına değinildi.

GCM Yatırım Banner

Reuters’ın haberine göre Amazon, çevrimiçi kaynaklara sahip olan One Medical’i satın almak için 3,49 milyar dolarlık anlaşmanın tamamlanmasını bekliyor.

Amazon’un İşten Çıkarma Planı

Amerikan teknoloji şirketi Amazon’un bu sabah küresel işgücünün yüzde 3’ünü temsil eden, 10 bin kişiyi işten çıkarma planının olduğu duyurulmuştu.

Eleman kıyımlarının bu hafta başlaması beklenirken, işten çıkarmaların yapılacağı departmanlarının perakende, insan kaynakları ve Alexa’da olacağı iddia edilmişti.

Konuyla ilgili şirketten resmi bir açıklama yapılmadı. Söylentilerin doğru olması durumunda şirketin kuruluşundan beri gerçekleştireceği en büyük işten çıkarma olacak.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.