Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Yıllık Getirisi %55 Olan Amazon Hisselerinin %45 Artması Bekleniyor

ABD'li yatırım bankası, dünya devi Amazon için hisselerde yüzde 45'lik ralliye işaret etti.
Yıllık Getirisi %55 Olan Amazon Hisselerinin %45 Artması Bekleniyor

Dünyanın en zengini Jeff Bezos’un Amazon’u, gelen son tahmine göre 12 ay içinde %45 yükselecek.

JPMorgan, teknoloji devi Amazon için gelecek 12 ay içinde yüzde 45’lik ralli tahmin etti. Yatırım bankası, CNBC’nin haberine göre Amazon hisselerini 2021 için ilk seçimleri arasına koydu.

Bu arada Morgan Stanley de kısa süre önce Amazon’u uzun vadeli hisse tercihleri arasında göstermişti. Şirketin FAANG’da (Facebook, Amazon, Apple, Netflix, Google) yer vermedikleri ise Apple ile Facebook olmuştu.

Gelecek 12 ayda %45 yükseliş öngörülen Amazon’un Nasdaq Borsası’nda işlem gören hisseleri, TSİ 17.45 sıralarında 3060 dolarda işlem görüyor.
Amazon Hisse 29 Mart
Kaynak: MarketWatch

Gün içinde 3028 ila 3065 aralığında hareket ederken söz konusu saatte ABD piyasalarının ekside seyretmesine rağmen pozitif bölgede duruyor.

Eylül 2020’de 3552 dolar ile tüm zamanların rekorunu kıran AMZN kodlu hisseler, JPMorgan’ın tahmini gerçekleşirse yıllık kazancını epey artıracak. Mevcut performansında e-ticaret devinin 1 ay, 3 ay ve yıl başından bu yana olan getirisi ekside duruyor.

Fakat bir yıllık getirisi yüzde 55’in üzerini gösteriyor. Neticede tahminin gerçekleşmesi durumunda, halihazırda 178 milyar dolarlık servetin sahibi (Forbes’un gerçek zamanlı verilerine göre) Jeff Bezos’un varlığı daha da artacak.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum