Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisse Başına Değeri 2000 Dolarla Rekor Kıran Amazon 1 Trilyon Dolara Koşuyor!

Amazon’un hisseleri bugün ilk kez 2000 doları gördü ve şirket aştığı barajla yeni bir rekora imzasını attı. Detaylar aşağıda;
Hisse Başına Değeri 2000 Dolarla Rekor Kıran Amazon 1 Trilyon Dolara Koşuyor!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Dünyanın en değerli şirketleri arasında yer alan Amazon, bugün ulaştığı 2000 dolarlık hisse değeriyle yeni bir rekora imza attı. Morgan Stanley tarafından yapılan boğa piyasası çağrısının ardından gerçekleşen % 3.2’lik yükseliş, Amazon için bir dönüm noktası oldu ve teknoloji devi ilk kez hisse başına 2000 dolar seviyesini geçti.

Bugün piyasaların açılmasından hemen sonra kırılan rekorda, şirketin hisseleri 2.0009 seviyesine kadar yükseldi. Büyük yankı uyandıran haber, durdurulamaz bir şekilde ilerleyen Amazon’un 1 trilyon dolarlık şirketle kulübüne katılmasına ramak kaldığını gösterdi.

Bugün piyasaların açılmasından hemen sonra hisse başına değeri 2000 dolara yükselen Amazon, yeni bir rekora imza attı.

Amazon 2000 Dolarla Rekor Kırdı İlk birkaç dakikada açılış fiyatının etrafında dalgalanan değer, ilerleyen zamanlarda 2.0009 dolara yükseldi. Apple’ın 1 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşma yolunda büyük bir adım atan Amazon, ulaştığı seviyeyle piyasalarda büyük yankı uyandırdı.

Buna göre Amazon’un 1 trilyon dolar değerine ulaşması için hisse başına değerine yalnızca 50 dolar daha kazanması gerekiyordu.

Amazon 1 Trilyon Dolara Koşuyor

Öte yandan, Amazon’un yükselişinin Morgan Stanley’nin çağrısından sonra gelmesi dikkat çekti. Keza Morgan Stanley analistleri, 12 aylık fiyat hedeflerini Amazon’da 1.850 dolardan 2.500 dolara çıkarmışlardı. Yeni hedef fiyat, Wall Street’teki en yüksek fiyattı ve Çarşamba günkü kapanış fiyatından % 25.1 daha fazlaydı.

GCM Yatırım Banner

Analist Brian Nowak Çarşamba günü müşterilerine gönderdiği notta, Amazon’un hızla büyüyen, gifderek artan, yüksek kar marjı gelirlerinin daha yüksek karlılığa yol açacağını belirtmişti. Neticede 2000 dolar barajını da geçen ve 1 trilyon dolarlık şirketler kulübüne katılması için sadece 50 dolar daha yükselmesi gereken Amazon, dostlarını sevindirirken rakiplerine korku saldı. Nitekim teknoloji devinin hisseleri son 5 yıl içinde % 600’ün üzerinde yükselmiş, bu yükseliş Amazon konusunda pişman olduğunu söyleyen Warren Buffett’ı bile şaşırtmıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.