Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Altın, Gümüş ya da Petrol Değil! İlle de O Kripto Para Dedi!

Tanınmış yazar ve iş adamı Robert Kiyosaki, son açıklamasında altın, gümüş ve petrol yerine neden Bitcoin'i tercih ettiğini cevapladı. Detaylar haberde;
Altın, Gümüş ya da Petrol Değil! İlle de O Kripto Para Dedi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ünlü Amerikalı yazar ve iş adamı Robert Kiyosaki, Bitcoin’e (BTC) olan desteğini fırsat buldukça dile getirmeyi sürdürüyor. Analist, son açıklamasında bu konuya bir kez daha değinirken, BTC’nin altın, gümüş ve petrol gibi geleneksel varlıklara karşı üstünlüğünü övdü.

Kiyosaki, yakın zaman içinde sosyal medya platformu X hesabından yaptığı paylaşımda, Bitcoin’in bu varlıklar arasında neden öne çıktığına inandığını detaylandırdı.

Bitcoin’in Sabit Arz Avantajına Vurgu Yaptı

Altın, gümüş ve petrolün her birini sevdiğini kabul eden Kiyosaki, bu geleneksel varlıkların temel bir kusuruna dikkat çekti. Sabit 21 milyon dijital para arzına sahip Bitcoin’in aksine, bu varlıkların ne kadar çok çıkarılırsa değerlerinin de o derece azaldığının altını çizdi.

Kiyosaki'den BTC'ye Övgüler Geldi
Kaynak: X / @theRealKiyosaki

Kiyosaki’nin Bitcoin konusundaki uzun vadeli duruşu iyi biliniyor ve insanlara sürekli olarak kripto para biriktirmelerini tavsiye ediyor.

Hatta kısa bir süre önce, Bitcoin’in 2024 yılı sonuna kadar 300 bin dolara yükselebileceğini öngörerek, gelecekteki beklentileri konusunda iyimserliğini gösterdi.

GCM Yatırım Banner

Kiyosaki’nin görüşlerini destekleyen MicroStrategy’nin yönetim kurulu başkanı Michael Saylor ise kısa bir süre önce CNBC’ye verdiği röportajda olağanüstü nitelikleri nedeniyle değerli metale olan üstünlüğünü öne sürerek Bitcoin’i “dijital altın” olarak nitelendirdi.

Saylor’a göre Bitcoin, hiçbir dezavantajı olmaksızın altının tüm olumlu özelliklerine sahip. Bitcoin’in dijital transfer edilebilirliğinin altını çizen Saylor, bunun altını küresel olarak taşımanın lojistik zorluklarıyla tezat oluşturduğunu belirtti.

Spot Bitcoin ETF’leri, Altın ETF’lerini Geride Bırakabilir

Öte yandan, Bloomberg ETF analisti Eric Balchunas, spot Bitcoin ETF’lerinin altın ETF’lerini geçme yolunda olduğunu öngördü.

ETF Store’un kurucusu Nate Geraci de kısa süre önce Bitcoin’in artan hakimiyetine dair kanıtlar sundu. Son iki ay içinde dokuz yeni spot Bitcoin ETF’ine yapılan toplam akışın, son beş yıl içinde tüm fiziksel altın ETF’lerine yapılan toplam akışı aştığını belirtti.

Balchunas’a göre Amerika Birleşik Devletleri’nde spot Bitcoin ETF’lerinin piyasaya sürülmesinden bu yana, yatırımcılar ürüne milyarlarca dolar akıtarak yönetim altındaki varlıklarda (AUM) 55 milyar dolar topladı ve Ocak ayından bu yana 110 milyar dolarlık işlem gerçekleştirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.