Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Altılı Masanın Cumhurbaşkanı Adayına Yönelik Yeni Açıklama!

Altılı Masanın çok merak edilen cumhurbaşkanı adayına yönelik yeni bilgiler paylaşıldı. Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, önemli açıklamalarda bulundu. Detaylar haberde...
Altılı Masanın Cumhurbaşkanı Adayına Yönelik Yeni Açıklama!
HABER GİRİŞ

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, dün akşam katıldığı bir programda dikkat çeken değerlendirmede bulunurken Altılı Masanın cumhurbaşkanı adayına yönelik açıklama yaptı.

TV100’de “Yüzler Kulübü” programına katılan Uysal, adayın açıklanmasında geç kalınmadığını söyledi. “Adayın öyle göktaşı gibi gökten düşecek hali yok. Bir geçmişte olduğu gibi iddiasız bir aday değil, siyasi alanda icracı iddiası olan politik figürlerden oluşacak.” açıklamasında bulundu. Aday adayı başvurularını aldıkların ekledi.

Uysal, “Ana muhalefetin lider bir partinin genel başkanının cumhurbaşkanı adayı olmasından daha tabii ne olabilir ki.” ifadesinde bulundu.

“Cumhurbaşkanı Erdoğan Teklifte Bulundu”

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Beştepe’de görüştüklerini ve 2019 seçimlerinden önce kendisine teklifte bulunduğunu söyledi.

Görüşmeye dair detaylı bilgi veren Altılı Masada yer alan Uysal, Cumhurbaşkanından kendilerine 3-4 yıl önce teklif geldiğini kaydetti. Erdoğan ile bir kere konuştuğunu bildirdi.

GCM Yatırım Banner

Uysal, şahsi kariyer peşinde olmadıklarını partinin bir ölçüsü olduğunu söyledi. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın ‘Demokrat Parti’nin o Altılı Masada ne işi var?’ açıklamasına değindi. Bozdağ’a cevabını verdiklerini belirterek Erdoğan’a ret cevabı verdiğini söyledi.

Altılı Masanın, cumhurbaşkanı adayına yönelik CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’ndan gelmişti. Kılıçdaroğlu, adayı şimdiden açıklamanın hata olacağını kaydetti. Önce hükümet programı üzerinde anlaşmanın sağlanacağını bunlar yapılmadan aday belirlemenin doğru olmayacağını söyledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın