Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Altcoinlerde Mutlu Sona Doğru: DOGE, Huobi ve ETH’de Son Durum

2022'nin son ayına girmeye hazırlanırken altcoin piyasasındaki yeşil görünüm yatırımcılar açısından geleceğe dair umut veriyor. Detaylar haberde;
Altcoinlerde Mutlu Sona Doğru: DOGE, Huobi ve ETH’de Son Durum
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

FTX krizi ile sarsılan Bitcoin ve altcoinler son haftalarda biraz olsun toparlanma belirtileri gösteriyor. Kasım ayının son gününde altcoin piyasasının genel olarak yeşil görünüme bürünmesi yatırımcıların Aralık ayına ve 2023’e daha umutlu bakmasını sağlıyor.

Altcoin fiyatları, yatırımcıların 2022’yi mutlu sonla bitirme ihtimalini kuvvetlendirirken, önde gelen bazı altcoinlerde son durum şu şekilde:

  • Huobi Token (HT), Ethereum (ETH) ve Dogecoin (DOGE) gibi bazı popüler altcoinler bugün için yeşil renkte işlem görmeye devam ediyor.
  • HT, yüzde 2.90’lık artışın ardından 7 dolar seviyesine yakın bir konumda işlem görüyor.
  • Piyasa değeriyle en büyük altcoin konumundaki ETH’nin 24 saatlik işlem hacminin yüzde 11’den fazla çift haneli artış görmesi dikkat çekti.

Kripto Piyasasında Düzelme Emareleri!

2022 yılı Terra ve FTX krizleri ile makroekonomik verilere bağlı olarak kripto sektörü adına oldukça zor bir yıl oldu. Her şeye rağmen yıl sonuna doğru piyasanın vereceği tepkiler ve görünüm bir sonraki yıl işlerin tersine dönebileceğinin bir göstergesi olabilir. Bunun ilk işaretlerini bazı kripto para birimleri vermeye başladı bile!

Huobi Token, Ethereum ve Dogecoin gibi pek çok altcoinin bugün için yeşil ışık yakmasıyla kripto piyasası toparlanıyor gibi görünüyor.

Ancak her şey henüz güllük gülistanlık değil! Öte yandan, Solana (SOL) ve ApeCoin (APE) gibi diğer bazı kriptolar hala kırmızıda.

GCM Yatırım Banner

CoinMarketCap verilerine göre HT, son 24 saatte yüzde 2.00’lık bir fiyat artışı ve aynı zaman diliminde günün en yüksek seviyesi olan 7.26 dolara ulaşmasıyla en fazla dikkat çeken kripto para birimlerinin başında geliyor. Kripto varlık şu sıralar 7 dolar civarında işlem görmekte.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: CoinMarketCap

Bu durum, HT’nin son bir hafta içinde yüzde 40’ın üzerinde yükseliş göstermesi ile birleştiğinde bir önceki haftanın başarılı seyrinin devam ettiği ortaya çıkıyor.

ETH, BTC’ye Karşı Güç Kazanıyor

Son 24 saat içinde yüzde 5’in üzerinde fırlayarak 1.270 dolar seviyesinde işlem görmesine bağlı olarak ETH’nin de Kasım ayının son gününde göz doldurduğu söylenebilir. Altcoin ayrıca son güne göre en büyük rakibi konumundaki Bitcoin’e (BTC) karşı yaklaşık yüzde 2.49 güçlenmeyi başardı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: CoinMarketCap

ETH’nin 24 saatlik işlem hacmi de yüzde 11’den fazla çift haneli bir artış gördü ve şu dakikalarda 8.110.436.124 dolar seviyesinde bulunuyor.

Kripto piyasasında tabloya bakıldığında iyi performans gösteren bir başka kripto para biriminin meme tabanlı DOGE olduğu görülüyor. Son günlerde yatırımcılarına “DOGE 1 dolar olur mu” sorusunu yeniden sorduran varlık, son güne göre yüzde 3.24’lük bir fiyat artışının ardından 0.1055 dolar civarında işlem görüyor.

Kripto para, geçen haftaya göre ise yüzde 35’den fazla yükseliş göstermekte.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: CoinMarketCap

DOGE, 14.513.612.793 dolarlık piyasa değeri ile şu anda piyasanın 7. sırasında yer alan XRP’nin hemen ardından 8. en büyük kripto para konumunda bulunuyor.

Birçok kişi, kripto piyasasındaki pozitifliğin, yatırımcıların bu yılı mutlu sonla kapatacağını gösterdiğine inanıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.