Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dogecoin 1 Dolar Olacak mı? 2023 için Bu Sinyallere Dikkat!

Türkiye'de en çok yatırımcısı bulunan kripto para birimlerinin başında gelen DOGE için 1 dolar hedefi hala geçerli mi? Detaylar haberde;
Dogecoin 1 Dolar Olacak mı? 2023 için Bu Sinyallere Dikkat!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasası her ne kadar 2022 yılını genel anlamda düşüşlerle geçirmiş olsa da yılın son bölümünde pek çok kripto para biriminde hareketlilik gözlemleniyor. Özellikle Elon Musk’ın Twitter hamlesi sonrasında Dogecoin (DOGE) bu para birimlerinin başında geliyor. Yine Musk’ın ortaya koyduğu 1 dolar hedefi ise tüm DOGE yatırımcılarının hayalindeki hedef olma özelliğini koruyor.

Musk’ın geçen yaz döneminde Twitter hesabından yaptığı bir paylaşım DOGE’un 1 dolar olacağını ima etmekteydi. Mayıs ayında yapılan bu paylaşımın ardından başta Dogecoin topluluğu olmak üzere tüm kripto pazarında “DOGE ne zaman 1 dolara ulaşacak” sorusunun cevabı aranmaya başlanmıştı.

Musk’ın geçtiğimiz haftalarda olaylı Twitter satın alma sürecini tamamlamasıyla birlikte bu soru tekrar yoğun bir şekilde gündeme gelmeye başladı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @elonmusk

DOGE Son Haftaların En Çok Kazandıranı!

Dogecoin fiyat tahminine dair çeşitli raporlar, kripto para biriminin yakın gelecekte 1 dolar direncini kırabileceği iddiasını taşıyor. Son birkaç haftadır, özellikle Musk’ın Twitter anlaşmasını tamamlamasından bu yana Dogecoin’in çarpıcı bir şekilde yükselişe geçtiği gözlemleniyor.

Değişken bir fiyata sahip olan ve dış olaylardan çok etkilenen memecoin şu sıralar yüzde 150’nin üzerinde kar getiren bir performans sergiliyor ve kripto pazarında belki de her zamankinden çok kendinden bahsettiriyor.

GCM Yatırım Banner

Diğer pek çok kripto para biriminin boğa koşusuna ve FTX dramındaki belirsizliğe rağmen, giderek daha fazla yatırımcı önümüzdeki aylarda elde edeceği karları kaçırmamak adına DOGE satın alıyor. Fiyat tahmin raporlarına göre, Dogecoin’in önümüzdeki aylarda 1 dolara doğru büyük bir ralli yapması bekleniyor. Aslında spekülatif bir dijital varlık olmasının etkisiyle bu hedef hiçbir yatırımcıya olanaksız gelmiyor. DOGE’un bugüne kadarki hareketleri ise bunun en büyük kanıtı.

FTX krizinin domino etkisi, yatırımcıları kripto piyasasının potansiyel çöküşü konusunda endişelendirmiş olsa da, Dogecoin fiyatı önemli hareketlerine devam ediyor. Pek çok analist, DOGE’un söz konusu 1 dolar bariyerini aşmak için yüksek bir potansiyele sahip olduğunu iddia ediyor.

Musk ve Buterin Ortaklığı Söylentileri DOGE’u Ateşliyor!

Son zamanlarda, Elon Musk ve Vitalik Buterin’in, Dogecoin’i, BTC de dahil olmak üzere piyasadaki diğer tüm dijital varlıkları geride bırakacak bir kripto para birimi haline getirmeye yardımcı olmak için ortaklık yaptıklarına dair spekülasyonlar mevcut. Gokhshtien Media’nın kurucusu David Gokhshtien’in bakış açısına göre kripto sektörünün iki ağır topu, meme tabanlı kripto para birimini binlerce yatırımcı tarafından uzun vadeli bir yatırım olarak değerlendirilecek ciddi bir şeye dönüştürmek için iş birliği yapacak.

Musk ve Buterin ortaklığı hakkındaki spekülasyonlar, Dogecoin’in fırlamasına yardımcı oluyor. Bunun asıl etkisini ancak ikili, gerçekten birlikte çalışmaya karar verirse hayal edebiliriz.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Paratic Piyasalar

Bu ortaklık söylentilerinin yanı sıra Dogecoin fiyatı, yeni Twitter sahibinin şirketin yöneticileriyle şirketin ilerlemesi hakkında yaptığı görüşmeleri gösteren birkaç slayt içeren bir tweet’iyle de büyük bir ivme kazandı. Analistler, bu slaytlardan ipuçları alarak Twitter’ın bir uygulama içi ödeme sistemi sunabileceğini iddia ediyor. Ancak Musk, bu girişimle ilgili çok fazla detay vermiyor, hatta bu iddiaları henüz doğrulamadı bile.

Bununla birlikte, DOGE topluluğu istediğini elde ediyor. Tüm bunlar Dogecoin’in 1 dolara ulaşma yolculuğunda büyük bir itici güç olarak beliriyor.

Elon-Twitter Etkisi Azaldıktan Sonra DOGE Beklentileri Azalacak mı?

Dogecoin’in performansına bakılırsa, memecoin’in merakla beklenen 1 dolar hedefine ulaşması çok zor olmayabilir. Bununla birlikte, tokenın popülaritesi çoğunlukla Elon Musk tarafından yönlendirilmesine bağlı bir durumda. Soru şu ki, Elon-Twitter gündemi sona erdikten sonra bile kripto varlık mevcut momentumuyla yola devam edebilecek mi?

Dogecoin’in 2021 yılındaki performansı da oldukça övgüye değerdi ancak kilit direnç noktalarına ulaşamadı. Bu yıl oldukça olası görünse de analistler piyasanın mevcut oynaklığından endişe duyuyorlar. Sonuçta zorlu kripto pazarında Dogecoin’in 1 dolar yolculuğu kuşkusuz kolay değil. Kripto sektörünün ulaşılamaz dirençlerinin birçoğuyla yüzleşmesi ve ivmesini sürdürmesi gerekiyor.

Bahsettiğimiz üzere Dogecoin fiyatını inceleyen çoğu analist, kriptonun geleceğinin parlak olduğunu iddia ediyor. Ancak yatırımcılar kesinlikle piyasayı kapsamlı bir şekilde okumaya ve analiz etmeye devam etmeli, ardından bu değişken kripto varlıklara yatırım yapma kararını vermelidir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın