Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Almanya’nın Dev Bankası Kripto Saklama Hizmeti Verecek!

Almanya’nın en büyük bankalarından Commerzbank, kripto para saklama lisansı aldı. Ayrıntılar haberde…
Almanya’nın Dev Bankası Kripto Saklama Hizmeti Verecek!
HABER GİRİŞ

Almanya’nın en büyük yatırım bankalarından Commerzbank, ülkedeki müşterilerine sunmak üzere kripto para saklama lisansı aldığını duyurdu. Duyuruda, lisansın kripto varlıklara özellikle vurgu yaparak geniş bir yelpazede dijital varlık hizmetleri sunmasına olanak tanıyacağı belirtildi.

Almanya’nın ihtiyatlı finansal piyasalar düzenleyicisi BaFin’den kripto lisansı kazanmak, ilgili hizmetleri sunmak isteyen şirketler için zorlu bir mücadele gerektiriyor. Commerzbank, Almanya’da lisansı alan ilk tam hizmet bankası ve dijital varlıklar için güvenli bir saklama platformu kurmayı umuyor.

Commerzbank’ın operasyonlardan sorumlu müdürü Dr. Jörg Oliveri del Castillo-Schulz açıklamasında “Artık lisansı aldığımıza göre önemli bir dönüm noktasına ulaştık. Bu, en son teknolojileri ve yenilikleri uygulamaya yönelik süregelen kararlılığımızı vurguluyor ve müşterilerimizi dijital varlıklar alanlarında desteklemenin temelini oluşturuyor” ifadelerini kullandı.

Avrupa’daki finans kuruluşları, uzun bir süre kripto varlıklardaki yüksek volatiliteyi ve sektöre yönelik kara para aklama gibi risklerin varlığını gerekçe göstererek sektörden uzak durmayı tercih etmişti.

Yakın geçmişte Avrupa’da en geniş kapsamlı yasa olarak kabul edilen MiCA’nın onaylanmasından sonra firmaların ilgisinin arttığı görülüyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın