Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Almanya Yeni İş İlanını Duyurdu

İşçi arayışı süren Almanya, meclisten geçen yenilenebilir enerji yasası sonrası yeni iş alanında oluşan açık için personel ihtiyacını duyurdu.
Almanya Yeni İş İlanını Duyurdu
Yorum

Nitelikli iş gücü nüfusunu artırmaya çalışan Almanya’dan yeni bir istihdam kararı çıktı. Mart ayında 50 bin euro maaşla personel ilanını duyuran Almanya bu kez yeni bir alanda iş gücü ihtiyacı olduğunu ilan etti.

Yeşil enerjiye geçişe hız veren Alman ekonomisinde yeni ısınma sistemleri ve fosil yakıtların ikamesi olacak yenilenebilir enerjiye geçiş yasasının meclisten geçmesiyle birlikte yeni iş alanındaki personel ihtiyacı gündeme geldi.

Evlerde kullanılan fosil ya da gaz türevi ısınma modellerinin kademeli olarak yenilebilir enerji araçlarıyla değiştirilmesi için ısı pompası ve güneş paneli destekli sistemlerin kurulumu zorunlu oldu.

Ancak hanedeki ısıtma sistemleri, boru ve kalorifer değişimleri için kalifiye iş gücü yetersiz kaldı.

2500 Euro Maaş Verilecek

60 bin sucu ve kaloriferci eksiği bulunan Almanya, 2500 euro maaşla personel alımı yapacak.

Personel alımında mesleki eğitimi bulunanlar ilgili firmayla anlaşma yaparak Almanya’ya gidebilecek. Almanya’ya iş için gelenlerden en az A2 düzeyinde Almanca bilmesi istenecek.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu