Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Almanya Ukrayna’ya Gönderdiği Tüm Silahları Açıklamıyor

Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, Berlin'in Ukrayna'ya gönderdiği silahların tamamını açıklamamayı tercih ettiğini söyledi.
Almanya Ukrayna’ya Gönderdiği Tüm Silahları Açıklamıyor
Yorum

Rusya’nın işgali nedeniyle Ukrayna’ya birçok ülkeden hem insani hem de silah yardımı yapılıyor. Almanya da bu ülkelerden birisi olurken, bugün Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock tarafından ilginç bir açıklama geldi.

Baerbock, Berlin’in Ukrayna’yı desteklemek için gönderdiği silahların tamamını açıklamamayı tercih ettiğini söyledi. Ayrıca Almanya’nın Kiev’e satın alabileceği daha gelişmiş silah sistemlerini sürdürmesine ve askerlerin kullanmak üzere eğitmesine yardımcı olacağını da belirtti.

Letonyalı mevkidaşı ile Riga’da düzenlediği bir basın toplantısında Baerbock, “Bu teslimatların hızlı bir şekilde gerçekleşmesi için tank karşıtı füzeler, Stinger’lar ve kamuoyuna hiç konuşmadığımız diğer şeyleri teslim ettik,” ifadelerini kullandı.

Bakana Panzerhaubitze 2000 topçu sistemi gönderip göndermediği de soruldu. Bunun üzerine bakan, Almanya’nın Kiev’in askerlerini, diğer müttefik ülkelerden elde edebileceği veya doğrudan satın alabileceği daha gelişmiş sistemleri kullanma ve sürdürme konusunda eğiteceğini söyledi.

Pentagon ise Ukrayna ordusunun hasarlı uçakların tekrar uçmasını sağlamak için onarım malzemeleri aldığını söylemişti. Pentagon sözcüsü John Kirby, hangi ülkelerin uçak sağladığı konusunda ayrıntı vermezken, yeni transferleri kabul etti. Ayrıca Ukrayna’nın iki hafta öncesine göre daha fazla çalışır durumda savaş uçağına sahip olduğunu ifade etmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu