Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Almanya’da Tasarruf Bankaları Müşterilerine Kripto Para Hizmeti Sunmak İstiyor

Bankaların toplamda 50 milyonu aşkın müşterisi bulunuyor.
Almanya’da Tasarruf Bankaları Müşterilerine Kripto Para Hizmeti Sunmak İstiyor
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME

Alman tasarruf bankaları, müşterilerin Bitcoin ve Ethereum gibi büyük dijital para birimlerine doğrudan çek hesaplarından yatırım yapmalarına izin vermeyi planlıyor. Sparkassen olarak bilinen Almanca konuşulan ülkelerdeki tasarruf bankaları, kurum içi kripto para cüzdanı ve takası başlatmak için bir pilot uygulama üzerinde çalışıyor.

Pilot proje, gelecek yılın başlarında Sparkasse onayına sunulacak. Bankacılık derneği 2022’nin başında ilgili hizmetleri geliştirmeyi hedefliyor. Alman tasarruf bankalarının her 10 müşterisinden 1’i, kripto varlıklarına sahip olduğunu veya sahip olduğunu belirtiyor.

Pilot projenin, ilk olarak bireysel tasarruf bankalarıyla başlaması gerektiği ve bankaların her birinin bununla ilgili kendi kararının vermesi bekleniyor.

Sparkassen, Almanca konuşulan ülkelerde merkezi olmayan bir yapıda tasarruf bankaları işleten ve her banka bağımsız olarak çalışan ticari bankalardır. Yaklaşık 50 milyon müşterisi olan tasarruf bankalarının toplam mevduatlarının 1 trilyon Euro olduğu bildiriliyor.

Almanya, Federal Finansal Denetleme Kurumu’nun bu yılın başlarında Coinbase’in Almanya kolu için bir kripto saklama işletme lisansı vermesiyle dünyanın en kripto dostu ülkelerinden biri olarak öne çıkmıştı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.