Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sandbox Kurucusu Metaverse’leri Big Tech’ten Korumak İstiyor

Sandbox kurucu ortağı Metaverse’in geleceğini değerlendirdi.
Sandbox Kurucusu Metaverse’leri Big Tech’ten Korumak İstiyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Sandbox’ın kurucu ortağı Sebastien Borget, Netaverse’lere ilgi duymaya başlayan Big Tech devlerine karşı korumak istiyor. Bir Tech, dünyanın en büyük dört teknoloji devi olan Google, Apple, Amazon ve yeni adıyla Meta’dan oluşuyor.

Borget, Meta gibi büyük teknoloji şirketlerinin Meraverse’e katılması konusunda pek hevesli olmadığını söyledi. Ayrıca, büyük teknoloji şirketlerinin, iş modelleri buna aykırı olduğu için meta-verinin merkezileşmesini tehdit edebileceğini açıkladı.

Bunun rekabetle ilgili olmadığını belirten Borget, daha çok açık, merkezi olmayan bir gelecekle ilgili olduğunu ekledi. Teknoloji devlerinin Web 2.0 üzerinde bir tekeli olduğunun altını çizen Borget, Metaverse ve kripto paraların bunu kırmak üzere kurulduğunu belirtti.

Bu şirketlerin, kullanıcılara hitap eden gerçekten eğlenceli bir şey inşa edebileceğini düşünmediklerini söyleyen Sandbox kurucusu, kullanıcıları tatmin etmekten ziyade, temel iş modellerine ve hissedarları nasıl tatmin edeceklerine odaklanmış olduklarını ifade etti.

Facebook, sanal dünyaya odaklandığını açıklamış ve şirketi Meta olarak yeniden adlandırmıştı. Sosyal medya devi, evrensel bir stabilcoin başlatmaya yönelik başarısız bir girişimin ardından odağını, gelişmekte olan sanal gerçeklik Betaverse’inde lider teknoloji devi olmaya adıyor.

GCM Yatırım Banner

Metaverse projeleri, son dönemde kripto ve sanal gerçeklik tabanlı oyun ekosisteminin en iyilerini bir araya getirerek onları kripto dünyasında en çok aranan ürünler haline getiriyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.