Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Alman Ordusu 2025 NATO Hedefi için Hazır Değil!

Almanya ordusunun 2025 yılında NATO için üstlenmeyi vadettiği sorumlulukları yerine getiremeyeceği açıklandı. Detaylar haberde;
Alman Ordusu 2025 NATO Hedefi için Hazır Değil!
HABER GİRİŞ

Almanya Kara Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Alfos Mais’in Genelkurmay Başkanlığı’na gönderdiği 14 sayfalık raporu ülkenin Bild gazetesi tarafından haberleştirildi. Alman ordusunun, 2025 yılı için Kuzey Atlantik Antlaşması Örgütü’ne (NATO) vaatlerini gerçekleştiremeyeceği kaydedildi.

Haberde, Alman ordusunun hem personel hem de teçhizat eksikliği sebebiyle NATO’da 2025 yılı itibariyle üstlenmeyi vadettiği sorumlukları yerine getiremeyeceğine işaret edildi.

Genelkurmay Başkanlığı’na 14 Sayfalık Rapor Gönderildi

Anadolu Ajansı’nın (AA) Bild gazetesinden yararlandığı haberde, Almanya Kara Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Alfos Mais’in Genelkurmay Başkanlığı’na gönderdiği 14 sayfalık rapor gönderdiği bildirildi.

Mais’in gönderdiği raporda, “Tüm çabalara rağmen ordu ancak 2025’te sınırlı bir operasyonel hazırlık durumu oluşturabilecek.” ifadelerine yer verildi.

Söz konusu duruma ek olarak tüm ordunun stoklarına başvurulsa dahi ordunun 2025 yılında istenen sistemlerle tam olarak donatılamayacağına da vurguda bulundu.

GCM Yatırım Banner

Alman ordusundaki eksikliler konusunda önlem alınmaması durumunda personel ve malzemenin tükeneceği belirtilen raporda, bu sebeple savunma bütçesinin sürekli olarak arttırılması için çağrıda bulunuldu.

Almanya Savunma Bakanlığı’nın Aralık ayında hazırladığı gizli bir raporda, Alman Ordusu’nun NATO görevlerini sınırlı bir ölçüde yerine getirebileceği söylenmişti.

Aralık ayındaki haberde Almanya ordusunu modernize etmek için 100 milyar euro kaynak ayırdığı söylenmişti. Ayrıca, NATO’daki uluslararası yükümlülüklerin yerine getirilmesinde büyük zorluk çekeceğine dikkat çekilmişti.

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın