Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Alman Banka TL Tahvilleri Çekici Bulduğunu Açıkladı

Deutche Bank 2 Temmuz’da Türk lirası tahvillere yönelik değerlendirmelere yer verdiği raporunu paylaştı. TL tahvilleri için yatırım önerisi yapıldı. İşte detaylar;
Alman Banka TL Tahvilleri Çekici Bulduğunu Açıkladı
HABER GİRİŞ

Deutsche Bank Ortadoğu ve Doğu Avrupa Araştırma Müdürü Christian Wietoska öncülüğündeki analistler “Ya şimdi, ya hiçbir zaman” ismiyle paylaşılan raporda, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) politikalarına dikkat çekti.

Raporda TCMB’nin kredi notu güncellemeleri, cazip carry fırsatı ve içerideki algının değişmesi sebebiyle yükseliş beklentisinin makul olduğu belirtildi.

Cazip Seviyeler Sunuyor

TL carry trade’de kalabalık pozisyonlanmanın aksine TL cinsi tahvillerde pozisyonlarının hala zayıf olduğu ifade edildi. Ayrıca yaz aylarında net tahvil ihracının azalacağı beklentisinin TL tahvilleri destekleyebileceği kaydedildi. Şu ana kadar kısa vadeli tahvillerin güçlü bir ralli yaptığına işaret edildi ve bunun sadece başlangıç olduğu, yerel tahvillerin son derece cazip giriş seviyeleri sunduğu bildirildi.

Araştırma notunda enflasyon beklentilerinin düzelmesiyle tahvil getirilerinin daha cazip hale gelebileceği paylaşıldı ve TL cinsi tahvillerde yatırım önerisinde bulunuldu.

Enflasyon Yorumu

Raporda Türk lirasındaki reel değerlenme ve iç talepte beklenen yavaşlamanın enflasyonun ana eğilimindeki düşüşe katkıda bulunacağı belirtildi. Ağustos’ta enflasyonun yaklaşık yüzde 50 düzeyine keskin şekilde düşmesinin hane halkı ve şirketlerin enflasyon beklentilerinin çıpalanması için elverişli bir ortam yaratabileceği bildirildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.