Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Allianz Deprem Bölgesi için 120 Milyon Liralık Kaynak Ayırıyor

Allianz, asrın felaketi olarak adlandırılan Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından destek planını duyurdu. Detaylar haberde...
Allianz Deprem Bölgesi için 120 Milyon Liralık Kaynak Ayırıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Kahramanmaraş’ta meydana gelen büyük depremler sonrası yaşanan yıkım, dünyanın önde gelen şirketlerini de harekete geçirdi. Almanya merkezli sigorta şirketi Allianz, Kahramanmaraş merkezli büyük depremlerin ardından bölgeye 120 milyon liralık destek sağlayacak.

Allianz, ambulans, konteyner ve ihtiyaç malzemesi temininin yanı sıra AFAD, Kızılay, İstanbul Tabip Odası, AHBAP Derneği ve Türk Psikologlar Derneği’ne sunduğu katkılarla birlikte, kademeli olarak gelişecek ihtiyaçlara göre toplumsal dayanışmaya destek olmaya devam edeceğini açıkladı.

Şirket ayrıca 155 binden fazla çalışanını da desteğe çağırdı. Çalışanlarının da katkılarıyla birlikte depremlerden etkilenen bölgelere 140 milyon liranın üstünde katkı sağlanması planlanıyor.

Allianz: Üstümüze Düşeni Yapmaya Hazırız

Allianz SE CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı Oliver Baete, şirket olarak dünyanın dört bir yanındaki her bir üyelerinin , bu dayanışmayı desteklemek için üzerine düşeni yapmaya hazır olduğunu söyledi.

Allianz Türkiye CEO’su Tolga Gürkan da en büyük ihtiyacın toplumsal dayanışma olduğuna dikkati çekerek, “Yaralarımızı sarmak için en büyük ihtiyacımızın toplumsal dayanışma olduğuna inanıyoruz. Oluşturduğumuz yardım fonuyla öncelikli olarak etkilenen illere ambulans ve katkısıyla konteyner desteği veriyor ve bölgedeki tüm yardım çalışmalarına destek oluyoruz.” diye konuştu.

Gürkan sözlerini, “Yaralarımızın en kısa sürede sarılmasını diliyor, seferber olan herkese ve her kuruma teşekkür ediyoruz. Aklımız ve kalbimiz deprem bölgesinde; bu dayanışmanın bir parçası olmaya ve sorumluluk üstlenmeye devam edeceğiz.” ifadeleri ile tamamladı. (AA)

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu