Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ALGO için Yükseliş İşareti! Yılın İlk Çıkışını Yapabilir mi?

Boğalar, ALGO fiyatının 2023'ün ilk 200 günlük hareketli ortalamayı test edişine yardımcı olabilir mi? Detaylar haberde;
ALGO için Yükseliş İşareti! Yılın İlk Çıkışını Yapabilir mi?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yaklaşık dört yıl önce tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra bir daha o seviyeye yaklaşamayan Algorand (ALGO), boğa piyasasında potansiyel büyük oyunculardan biri olarak görülmeye devam ediyor. Kripto para, son günlerdeki fiyat hareketleriyle piyasanın öne çıkan altcoinleri arasına girmiş durumda.

Cuma günü başlayan yükseliş hareketini istikrarlı bir şekilde koruyan ALGO, ilk etapta 0.22 doları hedeflemiş görünüyor. İşte dijital varlığın güncel fiyatına ve gidebileceği noktalara dair dikkat çekenler:

  • Algorand, 0.162 dolar ile 0.174 dolar arasında dalgalanan yeşil bölgede işlem gördü.
  • Kripto varlık, 2022’nin son çeyreği için 200 günlük hareketli ortalamayı (MA) Ekim ayının sonlarında kırdı.
  • Altcoin üst Bollinger bandına dokundu ve piyasa, ALGO’nun fiyatını düzeltebilir.

Algorand Fiyatı Nereye Gidebilir?

Algorand, haftayı 0.168 dolar fiyatıyla açtı. İlk birkaç gün boyunca (27 ve 28 Aralık), ALGO aşağıdaki tabloda gösterildiği gibi 0.162 dolar ile 0.174 dolar aralığında dalgalanan yeşil bölgede işlem gördü. Ancak, yeşil bölgede bu kısa kalışın ardından kırmızı bölgeye girdi ve en düşük fiyatı olan 0.161 doları kaydetti.

31 Aralık’ın başlarında, ALGO boğalardan biraz ivme kazandı ve yeşil bölgeye ulaştı. O zamandan beri kazandığı konumu koruyabildi. Boğalar, 0.168 dolar ile 0.182 dolar arasında dalgalanmaya başladığında kripto para birimi için itici güç oldu.

YouTube kanalı Coin Bureau’nun sunucusu Guy Turner’ın 2023 yılı için öne çıkan altcoinler arasında gösterdiği ALGO son 24 saatte ise yüzde 3.57 arttı ve 0.1814 dolar civarında işlem görüyor.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: CoinMarketCap

Kripto varlık, Ekim ayı sonlarında 2022’nin son çeyreği için 200 günlük MA çizgisini (sarı çizgi) kırdı. O zamandan beri ALGO, 200 günlük MA çizgisinin altında dalgalanıyor.

İlginç bir şekilde ALGO, 200 günlük MA’yı daha sonra bir kez bile test etmedi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Şu an için ALGO üst Bollinger bandına dokunmuş durumda, dolayısıyla piyasa fiyatları düzeltebilir. Ayrıca, RSI aşırı alım bölgesinde 70.95’te, bu da aynı piyasa duyarlılığını gösteriyor ve fiyatlar daha da yükselebilir. Bu durum, alıcıların girmesi için iyi bir noktaya işaret etmektedir.

Hedef 0.22 Dolar!

Boğalar sert bir şekilde bastırırsa, ALGO 200 günlük MA’yı test edebilir ve ardından 1. dirence yani 0.2200 dolar noktasına geçebilir.

Ancak, ayılar piyasaya hakim olursa, ALGO 1’de yani 0.1427 dolarda destek bulmak üzere düşüş yaşayabilir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.