Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ALFAS’tan Dev Anlaşma! CWENE Depolama Alanı Kiralıyor

Borsa İstanbul’da işlem gören ALFAS dev anlaşmasını, CWENE ise taşınmaz kiralanmasına yönelik açıklamasını duyurdu. İşte detaylar;
ALFAS’tan Dev Anlaşma! CWENE Depolama Alanı Kiralıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Alfa Solar Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ALFAS), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden dev anlaşmasını duyurdu. Şirket, Ankara’da faaliyet gösteren Alka Solar Enerji Mühendislik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ile “Solinved” marklı güneş panellerinin OEM üretimine ilişkin anlaşmaya vardığını paylaştı.

Yapılan açıklamada söz konusu anlaşmanın şirkete 1 yıllık periyotta tahmini 1.750.000.000 TL (bir milyar yedi yüz elli milyon Türk lirası) ciro katkısı sağlayacağı belirtildi. Müşteri tarafından satın alınması planlanan toplam güneş panelinin 200 megawatt (MWp) güce sahip olacağı aktarıldı.

Borsa yatırımcılarının özellikle son dönemde sıkı takibe aldığı Alfa Solar Enerji, yüzde 700 bedelsiz sermaye artırım kararıyla gündeme gelmişti. Şirket 9 Haziran tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvuruda bulunduğunu duyurmuştu.

ALFAS, günlük yüzde 3 düşüşle 405,6 TL’den kapanış yaptı.

CW Enerji

Borsa İstanbul’da CWENE koduyla işlem gören CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi, artan kapasiteye paralel olarak depolama alanı ihtiyacı doğması sebebiyle taşınmaz kiralanmasına karar verdi.

Şirket, CW Akademi Eğitim Araştırma ve Geliştirme A.Ş’nin mülkiyetinde bulunan taşınmazın aylık 1.850.000 TL bedelle kiralandığını açıkladı. Yıllı kira artışının 12 aylık tüketici fiyat endeksi (TÜFE) ortalaması dikkate alınarak gerçekleşeceği aktarıldı.

CWENE, 20 Haziran’da pozitif ayrışan hisseler arasında yer alarak kapanışını 172 TL’den gerçekleştirdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu