Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

AKP Sözcüsü: Tahıl Koridoru BM İnsiyatifiyle Yürütülmeli

Dünyanın gündeminden düşmeyen tahıl koridoruna yönelik konuşan Ömer Çelik, sürecin BM instayifiyle yürütülmesi gerektiğini belirtti.
AKP Sözcüsü: Tahıl Koridoru BM İnsiyatifiyle Yürütülmeli
Yorum

Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK toplantısında tahıl koridoru başta olmak üzere önemli açıklamalarda bulundu. Dünyanın karşı karşıya kaldığı Rusya-Ukrayna savaşına dikkat çeken Çelik, herkesin savaşla ilgili senaryolarının ve savaşın devam etmesine dair hazırlıkları olduğunu söyledi.

Barış konusunda ısrar eden tek kişinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu vurguladı. Rusya ve Ukrayna’nın alternatif bir planının olduğunun ortaya çıktığını, sürecin Birleşmiş Milletler (BM) insiyatifi ile yönetilmesi gerektiğini belirtti.

BM’nin girişimiyle oluşan tahıl girişi anlaşmasının yeniden canlandırılmasının önemli olduğunu paylaştı. Küresel çaptaki krizlerin G20 toplantılarında gündeme geldiğini, Türkiye’nin tahıl koridoru için ortaya koyduğu çabaların takdir edildiğini kaydetti. (AA)

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu