Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Akbank’a Mobilden Erişim Sorunu: Bankadan Açıklama Geldi

Akbank kullanıcıları sabah saatlerinden bu yana mobil uygulama üzerinden erişim hataları alıyor. Bankadan konuyla ilgili açıklama geldi.
Akbank’a Mobilden Erişim Sorunu: Bankadan Açıklama Geldi
Yorum

En büyük yatırım bankalarından biri olan Akbank’ın müşterileri bugün sabah saatlerinden itibaren, mobil uygulama üzerinden erişim sorunları yaşıyor. Kullanıcılar giriş yapmak istediğinde, “Bankayla iletişim kurulamıyor. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.” ve “Geçici süre işleminizi gerçekleştiremiyoruz. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.” ifadelerinin yer aldığı hata mesajları alıyor.

Yaşanan durum sonrası kullanıcılar sosyal medya üzerinden Akbank’a olan tepkilerini paylaştılar. Şikayetler sonrası Akbank’ın Twitter hesabından açıklama gecikmedi.

Bankanın destek hesabından yapılan açıklamada, “Merhaba, paylaşımınızda belirttiğiniz konu hakkında ilgili birimlerimiz çalışmakta olup, konunun en kısa sürede çözümlenmesi beklenmektedir. Gösterdiğiniz anlayış için teşekkür ederiz.” ifadeleri yer aldı.

Akbank erişim sorunu
Kaynak: Downdetector

Dijital platformlara dair şikayetlerin gönderildiği Downdetector üzerinde de Akbank’a dair olumsuz geri bildirimlerin arttığı dikkat çekti. Grafikte saat 12.00’da ve 15.00’da şikayetlerin arttığı görülüyor.

Müşterilerden bazıları sorunun düzeldiğini belirtirken, kimi kullancılar ise hata mesajı almaya devam ettiğini bildiriyor. Akbank Ekim ayı içerisinde mükerrer işlem hatası ile gündeme gelmişti. Kredi kartı müşterileri aynı işlemin iki kez gerçekleştirildiğini belirtmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu