Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Akbank Duyurdu: Geçlerin Kredilerinden Tahsis Ücreti Alınmayacak

2022 bilançosunda genç müşteri sayısını artıran Akbank, yeni hamlesini duyurdu. İhtiyaç kredilerinde tahsisat ücretine ilişkin genç müşterilere özel karar aldı.
Akbank Duyurdu: Geçlerin Kredilerinden Tahsis Ücreti Alınmayacak
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME

Türkiye’nin en büyük bankaları arasında yer alan Akbank, geçen yılki bilançosunda beklentilerin üzerinde kâr artışı yaşadıktan sonra yeni planlarında gençlere yönelik adımlar atma kararı aldı. Banka, 18-26 yaş aralığındaki gençlerin finansman ihtiyaçları için yeni bir fırsat kapısı aralayacak kararını duyurdu.

Bankanın duyurusuna göre gençlerden, 3 yıl boyunca kullanacakları ihtiyaç kredilerinde tahsis ücreti alınmayacak.

Konuya ilişkin açıklama yapan Akbank Bireysel Bankacılık ve Dijital Pazarlama Bölüm Başkanı Emre Çift, henüz geliri olmayan öğrencilere ya da öğrenci olmayan gençlere ihtiyaçlarını karşılamak için bankanın tahsis ücretinin yanı sıra çeşitli kampanyalarla destek verdiğini belirtti.

Çift, “Günümüzde gençler dünyada meydana gelen değişimlerin yükünü üzerinde hissediyor. Dolayısıyla bu dönemde desteğe her zamankinden daha çok ihtiyaçları olduğunu biliyoruz ve gençlerin finansal ihtiyaçlarına çözüm sunarak onların sosyal ihtiyaçlarını daha kolay karşılamalarına katkıda bulunmak istiyoruz” dedi.

Genç Müşteri Sayısı 2022’de 1,5 Kat Arttı

2022 bilançosunda yıllık kârını yüzde 396 oranında artıran bankanın genç müşteri sayısında da artış yaşandı.

GCM Yatırım Banner

Genç müşteri sayısının geçen yıl 1,5 kat arttığını söyleyen Çift, “Üniversiteli öğrenci sayımız 2,5 kat, üniversiteli öğrencilere özel sunduğumuz programımıza katılan müşteri sayımız ise 4,5 kat artış gösterdi” şeklinde açıklama yaptı.

Bankanın kredi tahsis ücreti, kredi tutarının yüzde 0,550’si kadarını oluşturuyor. 12 ay vadeli 100 bin liralık ihtiyaç kredisinden 550 TL’lik tahsis ücreti alınıyor.

Banka, aldığı kararla genç müşterileri için 3 yıl boyunca kredi ödemelerinde bu ücreti tahsis etmeyecek. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.