Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Akaryakıt Depolamaya Yasak Geliyor

AKP grubu mali usulsüzlükleri önlemek için gaza bastı. Meclis Başkanlığına sunulan torba teklifte akaryakıt ikmaline engel kararı var.
Akaryakıt Depolamaya Yasak Geliyor
HABER GİRİŞ

Yeni haftada Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) gündemine gelmesi beklenen tasarruf ve verimlilik paketinde yer alan tedbirler kamuoyuyla paylaşılmaya devam ediyor. Tasarruf tedbirleri kapsamında oluşturulan torba yasa teklifinde akaryakıt depolama dönemini kapatacak karar yer aldı.

Petrol Piyasası Kanunu’nda yapılması beklenen değişiklikle otobüs ve kamyon gibi büyük araçların garajlarında bulunan akaryakıt deposuna engel gelecek.

Buna göre otobüs ve kamyonlara yapılacak akaryakıt ikmalinde bayilik lisansı ve yeterli donanımı olan akaryakıt istasyonları kullanılacak bunun dışında kalan yerlerde yakıt ikmali yapılamayacak.

Araç garajlarında yanıcı ve parlayıcı özellik taşıyan akaryakıt depolandığı ve üçüncü taraflara satış işlemlerinin yapıldığına yönelik tespitler olduğu öğrenildi. Akaryakıt ikmalini engelleyen yeni düzenleme ile suistimallerin ve mali usulsüzlüklerin önlenmesi planı yapılıyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.