Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ak Partili İsimden Asgari Ücretli ve Emekliyi İlgilendiren Açıklamalar

Ak Parti Grup Başkanvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu, asgari ücret ve emekli zammına ilişkin açıklamalarda bulundu.
Ak Partili İsimden Asgari Ücretli ve Emekliyi İlgilendiren Açıklamalar
HABER GİRİŞ

Ak Parti Grup Başkanvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu, seçimlerin ikinci turunun ardından milyonlarca vatandaşın beklediği konularla ilgili açıklamalarda bulundu. Katıldığı canlı yayında konuşan Akbaşoğlu, Temmuz ayında yapılacak asgari ücret ve emekli maaş zamlarına ilişkin konuştu.

Akbaşoğlu bütün taahhütlerini bir bir yerine getireceklerini belirterek, “En düşük memur maaşlarının 22 bin TL net olacağıyla ilgili bir açıklamamız vardı. Temmuz zammı geliyor biliyorsunuz. Hem asgari ücretle ilgili, hem de memurlarımız hem de tüm emeklilerimizi ilgilendiren adımları atacağız” diye konuştu.

Komisyonları oluşturacaklarını ve bu konuyla ilgili kanun teklifini teknik anlamda ilgili bakanlıklarla çalışıp milletvekilleri ile beraber Meclis’in gündemine getireceklerini belirten Akbaşoğlu, “Hemen komisyondan geçirip genel kurul iradesine sunma hedefindeyiz.” açıklamasında bulundu.

Ev kadınlarının emekli olmasına zemin hazırlayan düzenlemeyi yapacaklarını ve evlenecek gençlere de destek verileceğini belirten Akbaşoğlu, gençlerin evlilikleriyle ilgili 2 yıl ödemesiz 4 yıl vadeli bir şekilde 150 bin TL evlilik kredisi verilmesini hayata geçireceklerini söyledi.

Daha önce Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, asgari ücretle ilgili Temmuz ayında yapılacak iyileştirmeye atıfta bulunarak, 500 dolar seviyesini işaret etmişti. Yapılan iyileştirmenin yalnızca asgari ücretlilere değil, diğer çalışanlara da yansıdığını söylemişti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.