Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 2431 Personel Alıyor

Resmi Gazete’de yer alan bilgiye göre Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 2431 sözleşmeli personel alımı için ilana çıktı.
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 2431 Personel Alıyor
HABER GİRİŞ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 2 bin 431 sözleşmeli personel alımı ilanını Resmi Gazete’de yayımladı. İlana göre Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Taşra Teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi kapsamında çalıştırılmak üzere 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar’ın ek 2. maddesine göre KPSS (B) grubu puan sıralamasına göre personel alımı yapılacak.

Buna göre sosyal hizmetler ve sosyal çalışmalar bölümü 48, psikoloji 45, aile ve tüketici bilimleri 7, psikolojik danışmanlık ve rehberlik 17, çocuk gelişimi 8, sosyoloji 9 olmak üzere aile sosyal destek çatısı altında 134 personel alımı yapılacak.

4/B sözleşmeli personel pozisyonu dağılımı sosyal çalışmacılarda 72, psikologda 122, fizyoterapistte 32, çocuk gelişimcisinde 22, diyetisyende 20, öğretmende 105, avukatta 8, diğer sağlık personelinde 41, hemşirede 124, büro personelinde 225, teknikerde 8, teknisyende 11, koruma ve güvenlikte 223 olmak üzere toplamda 1013 olarak belirlendi.

Yurt yönetim personeli olarak 23, destek personeli olarak da 1261 sözleşmeli personel alımı yapılacağı da açıklandı.

Resmi Gazete’de yer alan bilgiye göre başvurduğu sözleşmeli personel pozisyonu için belirlenen öğrenim düzeyinin üstü bir öğrenim düzeyinde mezun durumda olup bu öğrenim düzeyinde KPSS puanı bulunan adayların başvuruları kabul edilmeyecek.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Başvuruların gerekli şartları ve ilanların takibi bakanlığın resmi sitesinde yer alacak.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.