Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

AGROT, Yeni İş Anlaşmasını Kamuya Duyurdu

Agrotech bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden imzaladığı Kefalet Esaslı Bahçe Bakım Sözleşmesi hakkında detayları paylaştı. Ayrıntılar haberde;
AGROT, Yeni İş Anlaşmasını Kamuya Duyurdu
HABER GİRİŞ

Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş. (AGROT) tarafından bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Kefalet Esaslı Bahçe Bakım Sözleşmesi hakkında açıklama yaptı. Şirket bildirisinde, Kahya Sert Kabuklu Meyve Üreticileri Birliği ile Kefalet Esaslı Bahçe Bakım Sözleşmesi imzaladığını duyurdu.

Bugün imzalanan 2024 yılı için üretimi için hedeflenen sözleşme kapsamında 20 bin dekar (20.000.000m²) alanda 800 bin yetişkin ağacı içeren badem üretiminin planlandığı açıklandı.

Üreticilerin, şirketin temin ettiği hasat vadeli girdiler (gübre ve zirai ilaç) ile teknik şartlara uygun tarımsal ürün üretme ve ürünü tamamını şirkete satmak üzere birliğe teslim etme konusunda yükümlü olduğu belirtildi.

Anlaşma kapsamında üreticilerin, ürünü birliğin hakemliğinde belirlenen güncel fiyat üzerinden şirkete satarak, kendilerine verilen girdi maliyetini mahsup etme hakkına sahip olduğu bildirildi.

Şirketin sağladığı girdilerin kaybı durumunda üreticilerin, bu kaybın güncel bedelini şirkete ödeme yükümlülüğü olduğu vurgulandı.

GCM Yatırım Banner

Üreticilerin, sözleşmeli ekim yapılan ürün için Tarsim Bitkisel Ürün Dolu Paketi sigortası yaptırmaları gerektiğine dikkat çekildi. Doğal afet durumunda, şirket tarafından sağlanan girdi tutarlarının Tarsim kapsamında şirkete ödenmesi gerektiğinin altı çizildi.

Borsada AGROT koduyla işlem gören şirket hissesi bugünkü kapanışını yüzde 9,02 artışla 20,76 lira ile tavana yakın seviyede yaptı. Hisse aylık bazda yüzde 67,58, haftalık bazda ise yüzde 34,5 oranında yükseldi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın