Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

AGROT 5 Endekste Yatırımcıları Selamlayacak

Halka arz olan şirketlerden biri olan Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş’nin dahil edileceği endeksler açıklandı. Detaylar haberde...
AGROT 5 Endekste Yatırımcıları Selamlayacak
HABER GİRİŞ

Şirketler bir bir halka arz olmaya devam ederken bunlardan biri olan Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş’nin (AGROT) dahil edileceği endeksler açıklandı. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden duyuru yapıldı.

İki gün önce halka arz sonucu açıklanan şirketin, arz büyüklüğü 1.563.000.000 TL olarak gerçekleşti. Şirket, yurt için kurumsal ve bireysel yatırımcılara tahsis edilen payların ortalamasında, halka arzda planlanan tahsisatın toplam 3,31 katı talep topladı.

Bugün KAP üzerinden yapılan açıklamada yarın işlem görmeye başlayacak şirketin hangi endekslere dahil edileceği bildirildi. Söz konusu açıklamada şirketin 23.11.2023 tarihinden itibaren Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da işlem göremeye başlayacağı belirtildi.

Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş Endeks
Kaynak: KAP

Şirketin, BIST Tüm, BIST Tüm-100, BIST Yıldız, BIST Halka Arz ve BIST Sınai endeksleri kapsamına dahil edileceği aktarıldı.

Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

GCM Yatırım Banner

“Sınai endeksleri kapsamına dahil edilecek olup, endekslerin hesaplanmasında şirketin paylarının sayısı 1.200.000.000, fiili dolaşımdaki pay oranı ise %25 olarak dikkate alınacaktır.”

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.