Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

AFAD: Konteyner Kentlerde 550 Binin Üzerinde Vatandaş Barınıyor

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, deprem bölgesinde bulunan illerde toplam 186 bin konteynerin kurulumunun tamamlandığını bildirdi. Detaylar...
AFAD: Konteyner Kentlerde 550 Binin Üzerinde Vatandaş Barınıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli yıkıcı depremlerin ardından afet bölgesinde gerçekleştirilen çalışmalara dair güncel bilgiler verdi.

Bölgedeki 11 ildeki 347 farklı noktada bugüne kadar toplam 186 bin 239 konteynerin kurulumunun tamamlandığı bilgisi verildi.

Konteyner Kentlerde Kesintisiz Hizmet Veriliyor

Yürütülen çalışmaların hız kesmeden devam ettiği belirttilirken, kurulumu tamamlanan konteyner kentlerde 579 bin 863 afetzedenin misafir edildiği belirtildi.

Konteyner kentlerde sadece barınma hizmetinin değil beslenme, eğitim, sağlık ve diğer sosyal donatı alanlarının da vatandaşa kesintisiz hizmet sunduğu ifade edildi.

Bunun yanı sıra, 327 bin 248 haneye kira yardımı yapıldığı ve 2 milyon 522 bin 294 bina, 6 milyon 891 bin 879 bağımsız bölümde hasar tespit çalışmaları yapıldığı bilgisi iletildi.

AFAD Afet Bölgesi Çalışmaları Bilgilendirme Tweeti
Kaynak: X / @AFADBaskanlik

Afet Konutlarının İnşası Sürüyor

Bölgede acil yıkılması gereken ya da yıkık durumdaki binaların tümünün enkazının kaldırıldığı belirtildi.

Açıklamanın devamında, bölgede inşası devam etmekte olan 180 bin konuttan yıl sonuna kadar tamamlanarak hak sahiplerine teslim edilmesi planlanan 42 bin 46’sının yapımının hızla sürdüğü kaydedildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu