Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Adanalı Sanayiciler Üretimi Durdurma Kararı Aldı

Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, Adana'daki birçok sanayicinin üretime ara verdiğini açıkladı. Habere dair detaylar aşağıda;
Adanalı Sanayiciler Üretimi Durdurma Kararı Aldı
HABER GİRİŞ

Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, 6 Şubat depremlerinin ardından açıklamalarda bulundu. Kıvanç, deprem felaketinden etkilenen 10 ilden biri olan Adana’nın en az hasar alan şehir olduğunu paylaştı. Adana’da depremden yıkılan binaların hepsinin sırtlara yapıldığını kaydetti.

Kıvanç, binaların sırtlara yapılmasına rağmen betonlardaki demirin düzgün kullanılmadığına dikkat çekerek, “10 tane blok var bir tane blok yıkılmış. Neden yıkıldığına, nasıl bir inşaat yapıldığına, müteahhitte bakmak lazım.” ifadelerini kullandı.

Kıvanç sanayiciler ile Çarşamba günü karar alındığına işaret ederek, Adana’daki birçok sanayinin üretime Pazartesi sabah 08.00’a kadar ara verildiğinin altını çizdi.

Kıvanç: Depremde Zarar Gören Sanayiciler Var

Yaşanılan deprem felaketinden sonra üretimin durdurulmasına karar vermelerindeki sebepleri de açıkladı. Kıvanç üretimin durdurulmasına ilişkin şu şekilde konuştu;

“Vatandaşlarımızın birbirine destek verebilmesi, konutlarını kontrol ettirmeleri için ve can sağlığını öne çıkardığımız için Adana’da birçok sanayicimiz üretimi Pazartesi sabah 08:00’e kadar durdurdu.”

GCM Yatırım Banner

Şu anda Adana’da zarar gören bir sanayi kuruluşunun olmadığının bilgisini veren Kıvanç; Kahramanmaraş, Adıyaman ve Gaziantep’te bir miktar zarar gören sanayicilerin olduğunu söyledi.

Söz konusu olan işletmelerin bir an önce ayağa kalkması gerektiğini savunan Kıvanç, konteyneri Adana’da her işletmenin yapamayacağını sadece birkaç tanesinin yapabileceğini de bildirdi.

Konteyner yapabilecek olan işletmelerin, konteyner desteği için iletişime geçip çalıştıklarını söyledi. Ancak Kıvanç, konteyner üretiminin hızıyla ilgili tahminde bulunamadı.

Varank: Sanayi Alanında Hasar Meydana Gelmedi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank dün yaptığı açıklamasında, depremde sanayi alanlarında hasar meydana gelmediğini ve üretim tesislerinde sorun olmadığını duyurmuştu.

Bakan Varank yaptığı açıklamada deprem sürecini değerlendirerek, “Sadece Uşak’taki sanayicilerimiz depremle mücadelede, vatandaşlarımızın soğuk havayla mücadelesine destek vermek için 1 milyona yakın battaniyeyi şu anda bu bölgeye gönderiyorlar. Bir kısmı ulaştı, bir kısmı şu anda yolda. Bu aslında Türkiye’nin üreten bir ülke olduğunun da göstergesi.” demişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.