Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Varank’ın Deprem Özeti: Üretken Olduğumuzu Gördük

Depremin üçüncü gününde enkaz altında çok sayıda vatandaş varken ve depremin bilançosu ağırlaşırken, Bakan Varank depremi farklı bir şekilde özetledi.
Varank’ın Deprem Özeti: Üretken Olduğumuzu Gördük
Son Güncelleme: 
Yorum

Kahramanmaraş’ta başlayan ve çevre illere yayılan deprem felaketinin ardından tüm Türkiye tek yürek oldu. 71 ilden, depremden etkilenen 10 il için yardım yağdı. Depremin bu yönünü ele alan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, sanayicilerin özel çabasına değindi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Koordinasyon Merkezi’nde konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı şöyle ifadede bulundu:

“Sadece Uşak’taki sanayicilerimiz depremle mücadelede, vatandaşlarımızın soğuk havayla mücadelesine destek vermek için 1 milyona yakın battaniyeyi şu anda bu bölgeye gönderiyorlar. Bir kısmı ulaştı, bir kısmı şu anda yolda. Bu aslında Türkiye’nin üreten bir ülke olduğunun da göstergesi.”

“Sanayi Alanında Yıkım Olmaması Bizim Açımızdan Sevindirici”

Can ve mal kaybının yaşandığı depremde sanayi alanlarında hasar meydana gelmediğini söyleyen Varank, üretim tesislerinde sorun olmadığını paylaştı.

Üretimi aksatacak olası bir aksaklığın olmamasının iyi haber olduğunu düşünen Varank, “Bu tabii bizim açımızdan sevindirici” dedi.

“Birçok İhtiyacımızı Sanayicilerimiz Sayesinde En Güzel Biçimde Yerine Getirebiliyoruz”

Üretim tesisleri ve sanayicilerle kontak halinde olduklarını söyleyen Varank şöyle açıklamalarda bulundu:

“Her zaman Sayın Cumhurbaşkanımızın altını çizdiği gibi yatırım, üretim, istihdam ve ihracat temelinde, bu bölgelerdeki sıkıntılar atlatılır atlatılmaz üretim tesislerimizi en güzel şekilde yürütmeye devam edeceğiz. Şunun altını çizmemiz lazım, ilk günden itibaren sanayicilerimiz, üreticilerimiz ellerini taşın altına koyuyorlar. Birçok ihtiyacımızı sanayicilerimiz sayesinde, hızlı bir biçimde, en güzel biçimde yerine getirebiliyoruz.” (AA)

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu