Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Adabank Paylarının Ahlatcı Finansal’a Devri Tamamlandı

Adabank paylarının AHL Ahlatcı Finansal'a devir işlemi tamamlanırken, Adabank'ın yönetimi Ahlatcı ailesine geçti.
Adabank Paylarının Ahlatcı Finansal’a Devri Tamamlandı
Yorum

Ahlatcı Doğal Gaz Dağıtım Enerji ve Yatırım AŞ tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda, Adabank A.Ş. Hisse Satış İhalesi sonucuna ilişkin açıklama yapıldı. 24 Mayıs 2023 tarihinde yapılan açıklama hatırlatılarak, şirketin Enerya Enerji A.Ş’nin yüzde 29 oranında ve Ahlatcı Holding A.Ş.’nin yüzde 1 oranında pay sahibi olduğu AHL Ahlatcı Finansal Yönetim A.Ş’nin Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından yapılan Adabank A.Ş. Hisse Satış ihalesine katıldığı ve AHL Ahlatcı Finansal’ın teklifi ile ihalenin sona erdiği belirtildi.

Dün yapılan açıklamada ise TMSF’ye ihale bedeli olan 215.000.000 TL ödemesinin AHL Ahlatcı Finansal tarafından gerçekleştirildiği duyuruldu.

Bu işlemin ardından Adabank paylarının AHL Ahlatcı Finansal’a devir işleminin tamamlandığı açıklandı.

23 Ağustos 2023 tarihi itibarıyla Adabank’ın Yönetimi’nde yer alan isimler; Ahmet Ahlatcı Yönetim Kurulu Başkanı), Ahmet Emin Ahlatcı (Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı), Ateş Ahlatcı (Yönetim Kurulu Üyesi), Abdül Latif Özkaynak (Yönetim Kurulu Üyesi) ve Metin Karabiber (Yönetim Kurulu Üyesi) olarak açıklandı.

Ahlatcı Holding bünyesinde yer alan Enerya Enerji için dün Borsa İstanbul’da gong töreni yapıldı. Ahlatcı Doğal Gaz’ın ardından ikinci şirketini halka arz eden holding, üçüncü arzın sinyanlini verdi.

Ahlatcı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahlatcı, “4-5 şirketin daha halka arzını planlıyoruz. Üçüncü halka arz için henüz net bir tarih planımız yok. İlk şirket ile ikinci şirketin halka arzı arasında tam 8 ay var. 8 ay ya da 6 ay sonra bir sonraki halka arzımızı yapabiliriz” ifadesini kullandı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu