Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Açık Artırmaya Bu Sefer Sıfır Kilometre “1987 Buick GNX” Geliyor!

Buick'in güçlü özel serilerinden olan GNX'in 1987 yılından kalma sıfır bir örneği satılıyor...
Açık Artırmaya Bu Sefer Sıfır Kilometre “1987 Buick GNX” Geliyor!
Yorum

NASCAR’ın 1971 yılında isimlendirme haklarını satmaya başladığı döneme dayanan ve sadece iyi bir yarış otomobili olabilmek için yapılan araçların, tamamen yola uyarlanmasına çalışılıyordu. Taclandırmaya Regal Grand National olarak giriş yapıldı. Üretim sınırlı olacaktı ve paketlerin üzerine getirilecek takviyelerle ortaya GNX çıkartılmak istenmiş. Buick Regal GN üzerine gelen bu gösteri sonunda 215 adet, daha belirgin duran GNX’ler sunulacaktı.

GNX (Grand National Experimental), sonradan üretim adedi genişletildi. Şimdi konumuğumuz olan ise 580 adet içerisinden 480. olan GNX. Çıkışıyla birlikte aniden ilgi çekmesinin sebeblerinden birisi de McLaren ile birlikte geliştirilmiş olması. Şimdi hep beraber sıfır kalmış Buick GNX’in hayat hikayesine geçelim!

Çok pahalı bir fiyata satılacak Buick GNX, bayiye ilk getirildiği gibi duruyor.

Satılık Buick GNX Siyahİlk başta “neden satılmamış?” sorusunu sorarak başlamak istiyoruz. 1987 yılında Teksas’a getirilen Amerikan model, McLaren Performance Technologies / ASC ortaklığıyla inşa edildiği söylendi.

Hiç bir şey demesek bile GNX’in parıltılı duruşu fabrika çıkış halini bizlere gösteriyor.

Satılık Buick GNX Siyah ArkaSiyah Amerikan kaplanı, kare dörtlü farlara ve siyah ızgaraya sahip. Klasik sinyal lambaları da tamponun ön kısmında duruyor.

Buick GNX, siyah renginin üzerinde asi duran parçalara sahip.

Buick Regal Gnx Sifir Satis ProfilKlasik otomobil modellerinin güzel örneklerinden olan GNX’i kaput çıkıntısı, daha tehditkar göstermiş. Yan kısımdaki solungaç da güç gösterisini tamamlamasında yardımcı bir aksesuar olmuş. Goodyear Eagle VR50 lastiklere baktığımızda, beklemeyle gelen 16 inç jantların orta göbeğinde paslanmalar olmuş. O da gayet normal.

Tek kapı siyah Buick’i besleyen motorunun özellikleri bakalım.

Satılık Buick GNX Siyah MotorMcLaren sanırız en çok desteği motor kısmında verdi. Sadece ve sadece 13.7 km‘de olan Buick GNX’te 3.5L’lik bir V6 benzinli bulunuyor. 4 ileri otomatik şanzımana, 300 ps güç iletiliyor. Tork değerinde ise 569 nm alınıyor.

Yapılan modifiye çalışmalarından sonra GNX, daha sarsıcı bir şekle sokulmuş.

Buick Regal Gnx Sifir Satis KokpitDaha fazla güç alınabilmek için motora Garrett T3 Turboşarj ünitesi takılmış. İhtiyaca göre daha büyük soğutucu ve orantılı egzoz sistemi monte edilmiş. Fabrikasyon verilerinde GNX’in 12.7 saniyede 1/4 mil yani 400 metreyi gidebildiği yazılı. Bu da Porsche 930-911 Turbo’dan daha hızlı bir otomobil olduğunu gösteriyor.

İlginizi Çekebilir :

Satilik Sifir Saab Isvec
Dünyada Tek Kalan Sıfır Saab 9-3 Vagon Satılıyor!

Ahşap gösterge paneli, gri iç mekanı ve güçlü turbo motorlu sıfır Buick GNX’in 100.000 doların üzerinde satılabileceği söyleniyor. Özel bir kamyonla müzayede alanına getirilen Amerikan model, iyi korunuyor. Normalide o çünkü 31 yaşında hayatta sıfır olarak bırakılan kaç Buick gibi kaç araba olabilir?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu