Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Acele Kamulaştırma Kararı Alan İsimden Yeni Bildirim

Bu yıl halka arz olan ve adından çokça söz ettiren Tatlıpınar Enerji Üretim A.Ş.’den RES projesine ilişkin bakanlık onayı açıklaması geldi.
Acele Kamulaştırma Kararı Alan İsimden Yeni Bildirim
HABER GİRİŞ

Bu yıl Ağustos ayında halka arz olan ve geçen ay kapasite artışında acele kamulaştırma kararı alan Tatlıpınar Enerji Üretim A.Ş.’den yeni bir bildirim geldi. Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaştığı bildirimde, Tatlıpınar RES projesinin 2 türbininin geçici kabulünün tamamlandığını duyurdu.

Açıklamada, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) lisansını verdiği Balıkesir’deki toplam 25 türbin ve 115,5 MW kurulu güç kapasiteli Tatlıpınar RES projesinin kapasite artışının 228,1 MW olduğu belirtildi.

Sahada montajı biten 2 türbininin Enerji Bakanlığı tarafından 15 Aralık Cuma gününde mevzuata uygun olarak geçici kabulünün yapıldığı bildirildi.

Dün itibarıyla ise ticari enerji üretimine başlandığı açıklandı. Santral için yıllık 30 GWs elektrik üretmesi planlandığı bilgisi verildi.

10-11 Ağustos 2023 tarihlerinde halka arzı için talep toplayan ve TATEN koduyla 22,50 TL’den işleme başlayan şirket hisseleri 2 hafta boyunca tavandan işlem gördü.

GCM Yatırım Banner

Gevşeme gösterse de kısa sürede toparlayan hisseler son günlerde ise kırmızı mumlardan sıyrılamadı. Aylık yüzde 20’nin, haftalık ise yüzde 13’ün üzerinde düşerek geçen haftayı 30,78 TL seviyesinden kapattı. 4 ayda en yüksek 85 TL’yi, en düşük ise 24,74 TL’yi gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.