Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ağustos’ta Halka Arz Olan Şirketten Acele Kamulaştırma Kararı

Tatlıpınar Enerji Üretim bugün KAP üzerinden kapasite artışı için acele kamulaştırma kararını açıkladı. Karara ve hisseye ilişkin detaylar haberde;
Ağustos’ta Halka Arz Olan Şirketten Acele Kamulaştırma Kararı
HABER GİRİŞ

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Tatlıpınar Enerji Üretim A.Ş. tarafından yapılan bildirimle şirketin kapasite artışı için acele kamulaştırma kararı duyuruldu.

KAP açıklamasında, Balıkesir ilindeki Tatlıpınar rüzgâr enerji santrali (RES) elektrik üretim tesisinin kapasite artışı kapsamında gerekli olan taşınmazlar için kamulaştırma kararı alındığı bildirildi.

Ağustos ayının halka arzlarından olan, Borsa İstanbul’da TATEN koduyla işlem gören hisse aylık bazda yüzde 0,88, haftalık bazda ise yüzde 0,69 düştü. Hisse bugün TSİ 14.44 itibarıyla yüzde 3,01 oranında yükselerek 40,4 liradan işlem gördü.

Tatlıpınar Enerji Canlı Grafik Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Kararın, tapuda Hazine adına tescil edilmek üzere Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından acele kamulaştırılması için alındığı kaydedildi.

Söz konusu kamulaştırma kararının, 2942 sayılı Kamulaştırma Kanunu’nun 27’nci maddesi gereğince 7876 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile alındığı vurgulandı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın