Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Abu Dhabi BMW’den Sizler için Hazırlanan En Özel “M5 Competition”

AC Schnitzer'ın BMW Abu Dhabi Motors için yaptığı M5 Competition, şu anda dünyadaki en özeli olmuş!
Abu Dhabi BMW’den Sizler için Hazırlanan En Özel “M5 Competition”
HABER GİRİŞ

Modellerine bakılmaya doyulmayan şirketler, her zaman kendi belirledikleri ve sınırların aşılması pek de mümkün olmayan seçeneklerle araçalarını sizlere sunarlar. BMW’de yolların en seksi sedanını çıkardığında standart paketi yanında daha güçlüsü Competition‘u da tanıtmıştı. Şunu da diyebilirsiniz; “benim zevkim neden sınırlandırılıyor” diyerek farklı yol arayışlarına girebilirsiniz.

BMW’nin resmi tuning yüklenicisi, en son X2 SUV için özel kit hazırlayan AC Schnitzer sizden önce isteklerinize cevap veriyor. Yanardağ edasında karşımıza çıkartılan bu kırmızı M5, size daha fazla ekstralarla sunuluyor.

BMW sizlere bu gürültülü sedanı Standart ve Competition şeklinde gösteriyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Arabam dünyada birkaç kişide olsun isteyenler için devreye bazı resmi düzenleyiciler girer. M Desing dışında Bavyeralı markanın en iyi geliştirilmesinde AC Schnitzer rol almaktadır.

Modifiye şirketi özel kit paketinden M5’e de hazırlamış.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==En çok mavi rengin yakıştığını düşünürsek, kırmızıyı da ikinci sıraya koyabiliriz. BMW’nin tamponu üzerine yapılan karbon çalışmalara bakalım. Karbon malzeme yapılı ek lipler göze çarpıyor. Gri süsleme de aracın genel havasını değiştirmiş.

AC Schnitzer’ın kafasındaki M5’i yarış versiyonu yapmakmış!

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Competition‘un kapı altı etek kısımlarında ince bir işlem yapılmış. Jant kısımlarında ölçüler 20 inç olsa da tasarım Alman tuning şirketine ait. Profil kısmı arka kapıya verilen logoyla sonlandırılmış.

GCM Yatırım Banner
AC Schnitzer bizce insanları en çok arka kısımda etkiledi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Abu Dhabi‘ye yapılan özel M5 çalışmasında arka bagaj üzerine abartıya kaçılmadan, Competition’u olduğundan daha güçlü gösteren bir yarış kanadı takılmış.

Karbon fiberin kullanıldığı bir kısımda tampon bölgesi. Difüzör tamamen yenilenerek, dört çıkış egzoz sistemine daha havalı yuva yapılmış.

Abu Dhabi Motors’un AC Schnitzer’ı M5 Competition’dan daha güçlü.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Aldığımız motor bilgilerine göre kırmızı M5, 700 ps’e yükseltilmiş. Normalde 4.4L Twin Turbo ünite 625 ps güçle gelmekte. Tork rakamı ise 750 nm. Yükseltmelerden sonra M5 Competition’un 850 nm tork üretmesi sağlanmış.

BMW M’in hazırladığı şekilde M5, 3.3 saniyede 0’dan 100 km’ye kalkış yapabiliyor. 10.8 sn’de 200 km/h’ye gelebiliyor. 75 ps güç ve 100 nm tork artışın mutlaka hıza etkili olcağını düşünüyoruz.

Yine de Manhart’ın 725 ps’lik MH5 M5‘ine ulaşılamamış. Aracın modifiye uygun olan tipi ve rengi modifiyeyi daha da özel kılmış.

Abu Dhabi Motors için yapılan M5 geliştirmesine bizden tam not! Peki, M5 Competition’a 10 üzerinden sizler kaç puan verirdiniz?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.