Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

AB’nin En Büyük 2’nci Ekonomisi Odun Yardımı Yapıyor

Rusya-Ukrayna savaşıyla büyüyen enerji krizi, AB hükümetlerini farklı hamleler yapmaya zorluyor. Fransa 230 milyon euroluk odun yardımı yapıyor.
AB’nin En Büyük 2’nci Ekonomisi Odun Yardımı Yapıyor
HABER GİRİŞ

Rusya’nın Ukrayna’ya karşı olan gücünü yıpratmak amacıyla savaşın başladığı günden beri Moskova’ya ağır yaptırımlar uygulayan Avrupa Birliği (AB) ülkeleri, Rusya’nın enerji kısıtlamalarıyla mücadele ediyor. Enflasyonun, yaşam maliyetlerinin ve enerji faturalarının büyük korkulara sebep olduğu Avrupa’da hükümetler farklı planları uygulamaya alıyor.

Enerji krizinin boy gösterdiği ülkelerden biri olan Fransa’da hükümet, vatandaşlara yakacak odun almaları için 50 ila 200 euro arasında yardım yapmaya karar verdi.

Doğal gaz kıtlığı sebebiyle ısınma ihtiyacının ciddi bir sorun haline geldiği ülkede kütük, taş veya pelet kullanan Fransızlar 50 ila 200 euro arasında yardım alacak.

Hükümet, ülkede yüzde 30 oranında artan odun fiyatları nedeniyle düşük gelirli ailelerin kışı atlatabilmek için destek olacak.

Aktarılan bilgilere göre odun yardımı kapsamında bu ay 230 milyon euroluk bütçe ayrıldı. Ekonomi Bakanlığı’na göre en az 2,6 milyon hane bu yardımdan yararlanacak. Geçen ay da doğal gaz yardımı planı yürürlüğe girmişti ve bazı ailelere 100 ila 200 euro arasında yardım yapılmıştı.

GCM Yatırım Banner

Enflasyonun istenmeyen seviyelerde olması, resesyon endişeleri ve enerji krizi gibi sorunlar dünya devlerini alarma geçirmiş durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.