Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Abdulkadir Selvi’den Emekliye Refah Payı Açıklaması

Hükümete yakınlığı ile bilinen Abdulkadir Selvi, bugün kaleme aldığı yazısında emekli maaşlarına refah payı verilip verilmeyeceği hakkında kulis bilgilerini aktardı.
Abdulkadir Selvi’den Emekliye Refah Payı Açıklaması
HABER GİRİŞ

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) Haziran ayı enflasyon oranını açıklamasının ardından memura gelecek zam oranı belli oldu. Memur maaşlarına yönelik TBMM’ye sunulan kanun teklifinde emekli maaşlarının yer almaması dikkat çekti. Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ın dün konuya dair açıklama yapmasının ardından, hükümete yakınlığı ile bilinen Abdulkadir Selvi bugün yeni bilgileri aktardı.

Selvi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın en düşük memur maaşının 22 bin liraya yükseltileceği sözünü verdiğini ve seçimden sonra ilk işinin bu olduğunu aktardı.

Memur maaşlarına yüzde 17 artı 8 bin 77 lira seyyanen zam yapılmasının öngörüldüğünü ve seyyanen zammın yapılmasının çok isabetli olduğunu kaydetti.

Yüksek enflasyon ortamında memurlara ne verilirse az olduğunu belirten Dağ, imkânları zorlayarak yapılacak artışın en azından bir süre rahat nefes aldıracağını bildirdi.

Emekliye Refah Payı Yok

Selvi kulis bilgilerini aktararak Ak Parti’nin kanun teklifinde emeklilerle ilgili bölümde refah payının yer almadığını söyledi. Memur maaşında yapılan artış ne kadar isabetliyse emeklilere refah artışının öngörülmemesinin o kadar büyük bir eksiklik olduğunu kaydetti.

GCM Yatırım Banner

Emeklilerin zaten zor koşullarda yaşadığını ve refah payı verilememesi durumunda iyice zorlanacaklarını bildirdi. Bu durumun Erdoğan tarafından düzeltilmesini umduğunu ifade etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın