Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ABD’li Bankadan Türkiye için İyimser Risk Primi Beklentisi

Morgan Stanley tarafından paylaşılan notta eurobond ihracıyla ilgili tavsiyeler ve risk primiyle ilgili beklentiler yer aldı.
ABD’li Bankadan Türkiye için İyimser Risk Primi Beklentisi
HABER GİRİŞ

ABD merkezli yatırım bankası Morgan Stanley, 9 Temmuz’da Türkiye için hazırladığı notta Türkiye’nin risk primine yönelik hedefini paylaştı. Stratejist Neville Z. Mandiminka tarafından hazırlanan notta Türkiye’nin 8 yıl vadeli eurobond ihracında getiri beklentisinin yüzde 7,23 – 7,30 aralığında olduğu belirtildi.

Türkiye’de uygulanan ekonomi politikalarına dikkat çeken Mandiminka, Haziran’da ücret artışlarının yapılmaması, enflasyonda beklentiyi aşan düşüş, gri listeden çıkış ve Moody’s’in olası not artışının öne çıkan unsurlar olduğunu ifade etti.

Morgan Stanley’in notunda Türkiye’nin 5 yıllık risk primi için satış tavsiyesi verildi. Kurum, Türkiye risk priminde 262 giriş seviyesi ve 300 zarar kes tavsiyesi ile 217 hedefi verdi. 9 Temmuz itibarıyla Türkiye’nin 5 yıllık risk primi yüzde 0,7 düşüşle 257,69 seviyesinde bulunuyor.

ABD’li bankanın hedefinin gerçekleşmesi durumunda Türkiye’nin risk primi 2018’den bu yana en düşük seviyeye inecek. 2018’in ilk çeyreğinde risk primi 170 baz puanın altına düşmüştü.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın