Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

AB’den Elon Musk’a Uyarı! “Bizim Kurallarımız Geçerli”

İş insanı Elon Musk'ın, Twitter'ı satın almasından sonra yaptığı paylaşıma AB'den dikkat çeken cevap geldi. İşte detaylar....
AB’den Elon Musk’a Uyarı! “Bizim Kurallarımız Geçerli”
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

ABD’li teknoloji girişimcisi Elon Musk’ın bir süredir Twitter’ı satın alması gündemdeydi. Musk’ın bugün Twitter’ı satın almasının ardından yapığı paylaşıma Avrupa Birliği’nden (AB) bir cevap geldi.

Milyarder Elon Musk, bugün Twitter’ı satın almasından sonra “Kuş özgür kaldı” notuyla şu paylaşımda bulundu:

Elon Musk Twitter
Kaynak: Twitter

Musk’ın bu açıklamasının ardından AB Komisyonunun iç pazardan sorumlu üyesi Thierry Breton’dan, dikkat çeken cevap geldi. Twitter’dan “Avrupa’da kuş bizim kurallarımıza göre uçacak” notuyla paylaşım yaptı.

Thierry Breton Twitter
Kaynak: Twitter

Breton, paylaşımda bulunurken #DSA etiketini kullanarak Dijital Hizmetler Yasasına atıfta bulundu. Söz konusu yasa ile dijital hizmet sağlayıcıları yasa dışı olarak belirtilen içerleri kısa bir sürede kaldırıyor.

“Söylediğiniz Her Şeye Katılıyorum”

Ayrıca AB yetkilisi Elon Musk’ı gösteren bir videoyu paylaştı. Breton videoda “Size Avrupa’da yeni bir düzenleme olan DSA’yı anlatmaktan mutluluk duydum” ifadelerinde bulunuyor. Musk ise “Söylediğiniz her şeye katılıyorum” cevabını veriyor.

GCM Yatırım Banner

Elon Musk, çok konuşulan Twitter’ı satın almasına yönelik açıklama yaptı. Çok fazla spekülasyonun olduğunu vurgulayarak neden satın aldığını açıkladı. Geniş bir inanç yelpazesinin olduğunu ve bu yüzden şiddete başvurmadan tartışmamın yapılabileceği dijital bir ortamın olmasını gelecek için çok önemli olduğunu söyledi.

Sosyal medyada aşırı nefret üreten ifadelerin olduğunu belirterek bunun tehlikeli olduğunu vurguladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.