Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

AB’den Borrell Ukrayna için Daha Fazla Yardım Talep Etti

AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Ukrayna için daha fazla ve daha hızlı yardım talep etti. Detaylar...
AB’den Borrell Ukrayna için Daha Fazla Yardım Talep Etti
Son Güncelleme: 
Yorum

Avrupa Birliği Savunma Bakanları Gayriresmi Toplantısı’nın ardından İspanya Savunma Bakanı Margarita Robles ve AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Yüksek Temsilcisi Josep Borrell ortak basın toplantısı düzenledi. Borrell, Ukrayna’ya daha fazla yardım talebinde bulundu.

Birliğin, Ukrayna için yıllık 5 milyar euroluk yardım vaadinin bir hedef değil tavan olduğunu belirten isim, söz konusu yardımı 2027 yılına kadar uzatmayı amaçladıklarını belirtti.

Borrell, AB’nin bugüne kadar Ukrayna’ya silah sevkiyatının ortak finansmanı için 3,6 milyar eurodan fazla yardım aktardığına işaret etti.

“Yardımlar Daha Fazla ve Daha Hızlı Olmalı”

Ukrayna’ya gönderilen askeri yardımların daha fazla ve daha hızlı olması gerektiğinin altını çizerken NATO ile koordinasyonun önemli olduğunu ve Ukraynalı askerlerin F-16 pilot eğitimi alabilmeleri olasılığını analiz ettiklerini ifade etti.

Borrell, açıklamasının devamında, Karadeniz Tahıl Koridoru anlaşmasının Rusya tarafından sonlandırılmasının tüm dünyayı olduğu gibi Avrupa’yı da etkileyeceğini kaydetti.

Gelinen son durumun, enerji fiyatlarına da olumsuz etki yapacağını belirtti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu