Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD’den Erivan ile Tatbikat için Azerbaycan Açıklaması Geldi

Ermenistan ile bu hafta ortak askeri tatbikat düzenleyen ABD, askeri hazırlığın Azerbaycan ile yaşanan gerilimle ilgili olduğu iddialarına yanıt verdi.
ABD’den Erivan ile Tatbikat için Azerbaycan Açıklaması Geldi
Yorum

Azerbaycan ile Dağlık Karabağ ihtilafı yaşayan Ermenistan’ın, ABD ile 11 Pazartesi gününden 20 Eylül Çarşamba gününe kadar ‘Kartal Partner 2023’ tatbikatı yapacağını duyurması üzerine Bakü-Erivan çekişmesine ABD’nin katılacağı yönünde söylentiler gündeme geldi.

Söylentiler üzerine açıklama yapan ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Matthew Miller, ABD ile Ermenistan’ın ortak askeri tatbikatının Erivan-Bakü gerilimi ile ilintili olmadığını söyledi.

İki ülke arasındaki ortak askeri tatbikatın rutin nitelikte olduğunu belirterek, Dağlık Karabağ’dan bağımsız olduğunu kaydetti.

Düzenlediği basın toplantısında, “Bu, rutin bir tatbikat ve hiçbir şekilde diğer herhangi bir olayla bağlantısı yok” diye açıklamada bulundu.

Geçen hafta yaptığı duyuruda ABD ile bu hafta askeri tatbikat yapacağını ilan eden Ermenistan, Ermeni güçlerinin küresel barışı koruması amacıyla tatbikata katılacağını bildirmişti.

Tatbikata Ermenistan tarafından 175, ABD’den ise 85 asker katılmıştı. (AA)

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu