Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ermenistan Rotayı ABD’ye Çevirdi: Ortak Tatbikat Yapılacak

Ermenistan’dan Rusya’daki şimşekleri çekecek yeni bir duyuru geldi. Erivan, ABD ile haftaya ortak askeri tatbikat yapacağını ilan etti.
Ermenistan Rotayı ABD’ye Çevirdi: Ortak Tatbikat Yapılacak
Son Güncelleme: 
Yorum

Azerbaycan ile Dağlık Karabağ ihtilafı yaşayan Ermenistan, askeri tatbikatlara start verme kararı aldı. Erivan’ın duyurusunda, gelecek hafta ABD ile ortak askeri tatbikata ev sahipliği yapılacağı tüm dünyaya ilan edildi.

Ermenistan Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, ABD ile 11 Pazartesi gününden 20 Eylül Çarşamba gününe kadar ‘Kartal Partner 2023’ tatbikatının yapılacağı bildirildi.

Ermeni güçlerinin küresel barışı koruma amacına hizmet etmesi için hazırlık yapıldığının gerekçe gösterildiği açıklamada, tatbikata iki taraftan da katılacak askeri birliklere yönelik detaylı bilgi verilmedi.

Ateşkes ilan edilen güvenli bölgenin garantörü konumunda olan Rusya’nın ise ABD’nin askeri varlığından rahatsız olacağı yönündeki görüşler yüksek sesle konuşulmaya başlandı.

Azerbaycan ile gerilim yaşayan Ermenistan’da askeri üs bulunduran Rusya, 20. yüzyıla kadar Güney Kafkasya bölgesinde gücünü ortaya koymuştu.

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, son açıklamasında Rusya’nın, Azerbaycan’ın eylemlerine karşı Ermenistan tarafını korumada başarısız bir performans sergilediği yönünde eleştirilerde bulunmuştu.

Bunun için Rusya’nın Ukrayna’da başlattığı savaşı gerekçe göstererek, Kremlin’in güvenli bölgeye yeterinde odaklanamadığı çıkarımında bulunmuştu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu