Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD’den Çin’i Kızdıracak Yeni Hamle: Indiana Valisi Tayvan’da

Indiana Valisi Holcomb, Çin ile artan gerilimin ortasında Tayvan’ı ziyaret eden son ABD yetkilisi oldu. Habere dair detaylar aşağıda;
ABD’den Çin’i Kızdıracak Yeni Hamle: Indiana Valisi Tayvan’da
Yorum

Indiana Valisi Eric J. Holcomb bugün ekonomik kalkınma gezisine başlamak için Tayvan’ın başkenti Taipei’ye indiğini bildirdi.

Gezi Indiana’nın Tayvan ile Güney Kore arasında ekonomik, akademik ve kültürel bağlantılarını güçlendirmek amacıyla yapılacak.

Holcomb, 2019’dan beri Tayvan’ı ziyaret eden ilk ABD valisi ve 17 yıl sonra Tayvan’a giden ilk Indiana Valisi olacak.

Indiana Valisi Holcomb Tayvan Ziyareti Twitter Yorumu
KAYNAK: TWİTTER

Tayvan ve Güney Kore ile kilit sektör ortaklıklarını güçlendirerek geçirmek için enerjisinin yüksek olduğunu söyleyen Holcomb, küresel ortaklarla geleceğin ekonomisini inşa etme kararlılığını iletti.

Indiana Ticaret Bakanı Brad Chambers, “Yenilik ve işbirliğine ortak bir bağlılık, başarımızı sürdürmenin anahtarıdır ve bu haftayı Tayvan ve Güney Kore’deki arkadaşlarımızla bu işbirliğini güçlendirerek geçirmekten heyecan duyuyorum.” açıklamasında bulundu.

Vali Holcomb’un gezi planında 22-23 Ağustos’ta Tayvanlı hükümet yetkilileri ve iş dünyası liderleriyle görüşmeler olduğu bildirildi.

25-26 Ağustos tarihlerinde Güney Kore’de mevcut ve müstakbel iş temsilcileri, ABD hükümet liderleriyle bir araya gelecek ve Vali Holcomb, Indiana’nın Amerikan Ticaret Odası üyelerine yenilikçiliğe olan bağlılığını vurgulayacak.

Bir Ayda ABD’den Tayvan’a 3. Ziyaret

ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin bu ayın başlarında iki günlük Tayvan ziyaretinin ardından, Çin ülkeye savaş oyunları ve tatbikatlar düzenlemişti.

Bu tür gezilerin olmaması için uyarıda bulunan ve tatbikatlar düzenleyen Çin’e rağmen, geçen hafta ABD kongre heyeti Tayvan’ı ziyaret edeceğini duyurmuştu.

ABD kongre heyetinin ziyaretinin ardından, Çin tatbikatları sıklaştırmıştı. ABD Hava Kuvvetleri Sekreteri Frank Kendall endişelerini bu hafta şu şekilde aktarmıştı:

“Endişeliyim, bence ABD’nin Çin’in modernizasyon programları hakkında endişe duyduğunu ve bizim de bölgedeki davranışlarından endişe duyduğumuzu söylemenin açık olduğunu düşünüyorum.”

Kendall cümlelerinin ardından Çin’in Pelosi’nin gezisine aşırı tepki verdiğini söyleyip, “Davranışlarının daha önce belirlenmiş normlara dönmesini umuyorum” diye konuşmuştu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu